Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
05/07/2017 - 12:25

Cztery osoby w szpitalu, dwa auta skasowane. Dramatyczna relacja strażaków

4 lipca w Tyliczu w gminie Krynica zderzyły się dwa samochody osobowe. Impet uderzenia był tak duży, że strażacy, którzy przyjechali na miejsce zaraz po patrolu policji zastali dwa auta oddalone od siebie o… 130 metrów. Akcja ratunkowa trwała aż cztery i pół godziny.

- Doszło do wypadku samochodowego dwóch pojazdów, którymi podróżowały łącznie cztery osoby. Pojazdy znajdowały się od siebie w odległości około 130m. Jeden samochód znajdował się  na pasie drogowym a drugi w przydrożnym rowie. Dwie osoby poszkodowane z samochodu znajdującego się w rowie,  w tym jedna nieprzytomna znajdowała się na pasie ruchu drogowego – opisują efekty wypadku strażacy.

Zobacz też: Przeżyć takie koziołkowanie? To chyba cud

Trzeciej osobie też udało się samodzielnie wyjść z auta. Kierowca drugiego pojazdu jako jedyny nie uskarżał się na żadne dolegliwości, ale ostatecznie i jego karetka zabrała do szpitala.

- Ruch pojazdów był wstrzymany przez Policję w obu kierunkach. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu akcji oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Dokonano  odłączenia klem z akumulatorów w obu pojazdach, sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz sprawdzenia okolicy wypadku na obecność innych osób poszkodowanych informują dalej strażacy.

Zobacz też: Dzieci zamiast na wakacje trafiły do szpitala, bo mama jechała za szybko

Cała akcja, łącznie z zabezpieczeniem rozbitych aut i szczątków karoserii trwała cztery i pół godziny.

ES [email protected] Fot.: KM PSP w Nowym SączuDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)