Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lutego. Imieniny: Amandy, Bogdana, Doroty
06/06/2018 - 16:05

Cysterna wypadła z drogi i zatrzymała się w zaroślach

Cysterna wypełniona kompozytem wypadła z drogi, zjechała po stromej skarpie i zatrzymała się w zaroślach. Kierowca miał szczęście, że nic poważnego mu się nie stało. Okoliczności wypadku bada limanowska policja.

W Lubomierzu na drodze wojewódzkiej numer 968 doszło we wtorek (5 czerwca) do poważnego wypadku. Cysterna, w której znajdowała się substancja do produkcji cementu, nagle zjechała z jezdni, uderzyła w bariery drogowe i stoczyła się po stromym zboczu. Pojazd zatrzymał się w zaroślach.

Zobacz też Ciężarówka z ziemią przewróciła się podczas rozładunku. Ranny kierowca [ZDJĘCIA]

Niestety poszkodowany został kierowca. Ratownicy udzielili rannemu mężczyźnie pomocy medycznej i zabrali do szpitala. Miał dużo szczęścia. To cud, że uszedł z życiem. Z uszkodzonego pojazdu wyciekało paliwo. Strażacy szybko zabezpieczyli zbiornik i pomogli właścicielowi wyciągnąć pojazd na drogę. Limanowscy policjanci wyjaśnią, jak doszło do tego wypadku.

W ostatnim tygodniu doszło do dwóch śmiertelnych wypadków, w których zginęli kierowcy ciężarówek. Przypomnijmy. W środę 30 maja w Biczycach Dolnych, na krętej trasie, wywróciła się ciężarówka przewożąca alkohol. Kierowca był zakleszczony w kabinie tira. Strażacy sprawnie wydobyli poszkodowanego z pojazdu. Niestety, mimo reanimacji, mężczyzna zginął na miejscu. Miał około 40 lat.

Zobacz też Wypadek w Biczycach: zginął kierowca tira. Droga już odblokowana [WIDEO]

Do kolejnej tragedii doszło w piątek 1 czerwca na pograniczu Racławic i Binarowej. Czołowo zderzyły się dwie ciężarówki. Niestety 55-letni kierowca zginął na miejscu.

Zobacz też Śmierć i cudowne ocalenie. Wypadek na drodze pod Bieczem: [ZDJĘCIA]

[email protected], fot. OSP SzczawaDziękujemy za przesłanie błędu