Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 października. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
26/09/2019 - 17:00

Co się stało w sądeckim Konspolu? Zaroiło się od strażaków

W środę (25 września) w firmie Konspol przy ulicy Grottgera w Nowym Sączu zaroiło się od służb ratunkowych. Co tam się stało?

W zakładzie przemysłowym w wyniku awarii instalacji chłodzenia doszło do niekontrolowanego uwolnienia się substancji chemicznej amoniaku. Uwalniający się gaz spowodował uruchomienie się instalacji alarmowej. Na miejsce przyjechały służby ratunkowe.

Zobacz też Co się stało? Pożar w firmie Konspol. Ewakuowali pracowników [ZDJĘCIA]

W trakcie prowadzonej akcji, strażacy zostali poinformowani, że na terenie zakładu wybuchł pożar. Zapaliły się drewniane palety transportowe. Sytuacja była bardzo niebezpieczna, ponieważ w pobliżu znajdowała się rozdzielnia gazu wysokiego ciśnienia.

Na szczęście to tylko ćwiczenia, w których wzięli udział strażacy, policjanci, ratownicy medyczni, pracownicy zakładu oraz służby zarządzania kryzysowego. Jak podkreślają organizatorzy, ćwiczenia przebiegły sprawnie i wszystkie cele zostały zrealizowane.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

RG [email protected], Fot. PSP Nowy Sącz

Co się stało w sądeckim Konspolu? Zaroiło się od strażaków
W środę 25 września w budynku firmy Konspol przy ulicy Grottgera w Nowym Sączu zaroiło się od służb ratunkowych. Co tam się stało?


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)