Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
26/03/2024 - 15:55

Chwile ogromnego strachu. 12-latek wpadł pod samochód, skutki są poważne

To był niezwykle pechowy poranek w gminie Muszyna. Ratownicy zostali wezwani do Szczawnika, gdzie potrącony został 12-latek. Niestety, zakończyło się w szpitalu.

Potrącenie w Szczawniku

Potrącenia są zawsze chwilami ogromnego strachu. Przypomnijmy, że na początku marca pod samochód w Nowym Sączu wpadła 18-latka. Musiała wówczas trafić do szpitala. Więcej o sprawie pisaliśmy TUTAJ.

Niestety, kolejne tego typu zgłoszenie wpłynęło do służb ratunkowych wtorkowego poranka. Wszystko wydarzyło się chwilę przed godziną 8 w Szczawniku (gmina Muszyna). Sprawa była poważna.

Nastolatek przewieziony do szpitala

Jak się okazało potrącony został 12-latek. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że do zdarzenia doszło, kiedy pieszy chciał przejść na drugą stronę jezdni - informuje kom. Justyna Basiaga, oficer prasowy KMP w Nowym Sączu.

Niestety, obrażenia okazały się poważne. Bardzo szybko na miejsce dotarli również ratownicy medyczni. Chłopiec musiał zostać przewieziony do szpitala. Za kierownicą samochodu siedziała kobieta. Badanie wykazało, że była trzeźwa.

- Dokładne okoliczności i przyczyny tego zdarzenia będą ustalane w toku prowadzonego postępowania przez policjantów z Komisariatu Policji w Muszynie - dodaje kom. Justyna Basiaga. ([email protected], fot.: Mateusz Pogwizd/ zdjęcie ilustracyjne)Dziękujemy za przesłanie błędu