Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 2 lipca. Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana
08/07/2019 - 14:30

Chłopiec wbiegł wprost pod koła samochodu. W jakim stanie jest ranne dziecko?

Tak jak już wczoraj informowaliśmy na łamach portalu Sądeczanin, w Gródku nad Dunajcem samochód potrącił dziecko. Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportował poszkodowanego chłopca do krakowskiego szpitala. W jaki sposób doszło do tego wypadku? W jakim stanie jest poszkodowane dziecko?

Dramat rozegrał się około godziny 16.30  na drodze wojewódzkiej numer 975 w Gródku nad Dunajcem. Samochód potrącił 5-letniego chłopca.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że dziecko wbiegło na  jezdnię  bezpośrednio pod nadjeżdżający samochód marki Renault -  wyjaśnia podkom.  Justyna Basiaga z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Zobacz też Dziecko wtargnęło na jezdnię wprost pod koła samochodu. W akcji śmigłowiec LPR


 
Tak jak już informowaliśmy wczoraj, w miejscu, w którym doszło do potrącenia nie ma przejścia dla pieszych, a przy jezdni są zamontowane barierki ochronne, które uniemożliwiają wejście na jezdnię. Z pomocą rannemu chłopcu ruszyła załoga pogotowia ratunkowego. Po przebadaniu poszkodowanego 5-latka ratownicy medyczni zadecydowali wezwać śmigłowiec LPR. Dziecko zostało przetransportowane do szpitala w Krakowie. Na szczęście po wielu badaniach okazało się, że chłopcu nic poważnego się nie stało.
 
Śledczy wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. Na tę chwilę wiadomo, że zarówno kierowca, jak również opiekun dziecka byli trzeźwi.

RG [email protected], Fot. Ilustracyjna arch. Sadeczanin.info / Aneta PeciakDziękujemy za przesłanie błędu

Aktywnie w Małopolsce