Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 30 września. Imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery
04/02/2021 - 14:45

Chcieli zarobić na „markowych” butach. Oszukali kilkadziesiąt osób

Najpierw na Facebooku oferowali markowe obuwie, a potem wysyłali klientom tani towar niezgodny z opisem. W ten sposób trzech młodych mieszkańców Sądecczyzny oszukało kilkadziesiąt osób z całej Polski.

Coraz częściej ludzie robią zakupy przez internet bez wychodzenia z domu. Naprzeciw ich oczekiwaniom wyszło trzech mieszkańców Sądecczyzny. Najmłodszy ma zaledwie 17 lat, a najstarszy 24. Posługując się fałszywymi danymi personalnymi założyli konto na Facebooku i oferowali do sprzedaży markowe obuwie sportowe.

- Żeby nie wzbudzać podejrzeń wysyłali osobom zainteresowanym przesyłki za pobraniem. Klienci opłacali takie przesyłki u kurierów, a kiedy sprawdzali zawartość opakowań okazywało się, że wewnątrz co prawda znajdowało się obuwie, ale nie było ono markowe, tak jak w zamieszczonej ofercie – wyjaśnia podkom. Justyna Basiaga, rzecznik prasowy sądeckiej policji.  

Zobacz też Facebookowi oszuści nie próżnują. Znów wyłudzili pieniądze od sądeczan

Funkcjonariusze ustalili, że w ciągu dwóch ostatnich miesięcy, mężczyźni wysłali do swoich klientów ponad dwieście takich paczek o łącznej wartości około 50 tysięcy złotych. Część tej kwoty udało się odzyskać policjantom.

- Jeszcze tego samego dnia, w którym mężczyźni zostali zatrzymani, cała trójka usłyszała zarzut oszustwa, za co grozi kara do 8 lat więzienia. Najmłodszy ze sprawców, choć jeszcze niepełnoletni, za swoje czyny będzie odpowiadał już jak dorosły – dodaje podkom. Justyna Basiaga.

Policjanci w dalszym ciągu prowadzą w tej sprawie czynności dochodzeniowe. (Opr. [email protected] Fot. Ilustracyjna)Dziękujemy za przesłanie błędu