Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 7 sierpnia. Imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana
23/08/2018 - 10:05

Chcieli zagrać na konsoli do gier. Teraz pójdą siedzieć

Dwaj mężczyźni odwiedzili jedną z sądeckich galerii. Wcale jednak nie mieli zamiaru robić zakupów. Ukradli konsole do gier i wyszli ze sklepu, jak gdyby nigdy nic. Nie spodziewali się, że tak szybko wpadną w ręce policjantów.

Dwóch mężczyzn przyszło do jednej z sądeckich galerii. Jeden z nich miał 19, a drugi 20 lat. Wcale nie mieli zamiaru robić zakupów. Zabrali z półki konsolę do gier, która była warta około 2 tysiące złotych i wyszli ze sklepu. Nie spodziewali się, że zostaną nagrani przez kamery zamontowane w galerii handlowej. Pracownicy sklepu natychmiast powiadomili o kradzieży policję. Funkcjonariusze wykonali rysopis sprawców i bardzo szybko ustalili miejsce ich zamieszkania.

Zobacz też Kradzież w sądeckiej galerii. Złodziej zabrał drogie perfumy

W międzyczasie policjanci zauważyli przy jednej z sądeckich ulic dwóch mężczyzn, którzy odpowiadali rysopisowi. Były to osoby dobrze znane funkcjonariuszom, ponieważ już wcześniej dopuszczały się kradzieży. Mundurowi wylegitymowali mężczyzn. Obaj przyznali się do kradzieży. Funkcjonariusze zatrzymali złodziei i przewieźli do sądeckiej komendy.

Okazało się, że konsola do gier to nie jedyna rzecz, którą ukradli mężczyźni. Na przełomie lipca i sierpnia w sądeckich galeriach ukradli również kosmetyki, słodycze, gry komputerowe oraz sprzęt elektryczny. Łączna wartość skradzionych przedmiotów sięgnęła ponad 7 tys. zł. Wczoraj (22 sierpnia) obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty. Grozi im od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

RG [email protected], Fot. Ilustracyjna Policja ŚląskaDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)