Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 lutego. Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany
05/12/2023 - 11:05

Chcieli zabawić się na oblodzonej drodze. Przez myśl im nie przeszło, że wydarzy się coś takiego

Śnieg i oblodzona nawierzchnia sprawiają, że wieczorami kręte drogi i puste parkingi stają się miejscem spotkań kierowców, którzy próbują swoich umiejętności podczas tzw. „driftowania”. Trzeba jednak pamiętać o tym, że policja traktuje drift jako naruszenie przepisów drogowych, jeżeli ma on miejsce na drodze publicznej, w strefie ruchu i strefie zamieszkania.

Drift może zagrażać nie tylko kierowcy, ale także innym użytkownikom drogi. Brak kontroli nad pojazdem może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji i poważnych wypadków. Za takie zachowanie kierowca może zostać ukarany mandatem od 200 do nawet 5000 złotych. Drift na publicznych drogach jest nie tylko niebezpieczny, ale również nielegalny. Przekonali się o tym w ubiegłą sobotę młodzi kierowcy.

Zobacz też Poranne nieszczęście w Nowym Sączu. Policja, pogotowie i straże pędziły na ul. Radziecką 

W Limanowej, na parkingu przy ul. Z. Augusta, policjanci zatrzymali 21-letniego kierowcę, który poruszał się BMW. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 3 tysięcy złotych i 10 punktami karnymi.


Do identycznej sytuacji doszło w Starej Wsi koło Limanowej. Tam funkcjonariusze zatrzymali 20-letniego kierowcę BMW, który używał pojazdu w sposób zagrażający bezpieczeństwu. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 200 zł, a na jego konto trafiło 15 punktów karnych. W tym samym dniu policjanci zatrzymali również innego kierowcę, który również chciał sprawdzić swoje umiejętności na śliskiej drodze. Jak się okazało, jego samochód nie był dopuszczony do ruchu. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych. 

Zobacz też Wypadek w Nowym Sączu. Przewróciła się ciężarówka z drewnem [FILM] 

- Popisy tego typu na drogach czy parkingach to zwykła chuliganka, a nie drifting. Nigdy nie można być pewnym czy nie straci się kontroli nad pojazdem jadącym na granicy przyczepności. Osoby zainteresowane driftowaniem powinny szukać legalnych i bezpiecznych miejsc do uprawiania tej formy jazdy - przestrzega st. asp. Jolanta Batko z limanowskiej policji. ([email protected] Fot. KPP Limanowa)Dziękujemy za przesłanie błędu