Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 23 lipca. Imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy
15/09/2016 - 06:40

Bronisław Szumilas zdjął policyjny mundur. Z pamiątkową szablą w emeryckie życie

Po czterdziestu latach służby w policji przeszedł na emeryturę asp. sztab. Bronisław Szumilas, wieloletni kierownik Posterunku Policji w Łukowicy. Uroczyste pożegnanie funkcjonariusza odbyło się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Limanowej. Za wzorową służbę dziękował mu pierwszy zastępca komendanta wojewódzkiego policji insp. Paweł Dzierżak i kierownictwo limanowskiej policji.

Pożegnanie Bronisława SzumilasaBronisław Szumilas ubrał policyjny mundur w 1977 roku. W Posterunku Policji w Łukowicy pracował od 1990 roku. Przez wiele lat szefował tej jednostce.

Wczoraj za długoletnią służbę w szeregach policji dziękowali mu pierwszy zastępca komendanta wojewódzkiego policji insp. Paweł Dzierżak, szef limanowskiej jednostki insp. Dariusz Urbanik i jego zastępca mł. insp. Tadeusz Stachak oraz władze powiatu limanowskiego na czele ze starostą Janem Puchałą. Podziękowania przekazała także przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego Urszula Nowogórska.

Bronisław Szumilas otrzymał pamiątkową szablę. Odchodzącemu na emeryturę kierownikowi Posterunku w Łukowicy dziękowano za wzorową służbę oraz zaangażowanie w zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie gminu Łukowica. Przełożeni i koledzy życzyli mu wielu chwil radości na emeryturze.

Od 1 września br. obowiązki kierownika Posterunku Policji w Łukowicy pełni mł. asp. Janusz Pach, który dotychczas pracował w Wydziale Dochodzeniowo–Śledczym Komendy Powiatowej Policji w Limanowej.

(MACH), Fot. KPP w Limanowej.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


lipcowy miesięcznik