Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
07/08/2018 - 00:55

Bawili się w chowanego. 9-letnie dziecko wypadło z okna

Chłopiec wypadł z okna. Jego stan był bardzo poważny, dlatego dla dobra dziecka, załoga pogotowia wezwała śmigłowiec LPR. 9-latek został zabrany do krakowskiego szpitala.

Dramat rozegrał się około godziny 22. W Szalowej (gmina Łużna) 9-letni chłopczyk wypadł z okna budynku sportowego. Świadkowie tego tragicznego wypadku natychmiast zadzwonili pod numer alarmowy i wezwali pomoc. Już po kilku minutach przyjechało pogotowie z Łużnej. Ratownicy przebadali ranne dziecko. Okazało się, że po upadku z około pięciu metrów ma złamanie otwarte i wstrząśnienie mózgu. Jego stan był bardzo poważny, dlatego na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, a także strażaków, którzy zabezpieczyli lądowisko.

Zobacz też Pięć osób trafiło do szpitala. Jeden z mężczyzn był zakleszczony w samochodzie

Na początku śmigłowiec miał lądować na stadionie w Łużnej. Ostatecznie jednak wylądował w Szalowej. Chłopiec był przytomny. Został zabrany do szpitala w Krakowie-Prokocimiu. Gorliccy policjanci będą wyjaśniać, jak doszło do tego tragicznego wypadku. Jak udało nam się dowiedzieć, prawdopodobnie chłopiec bawił się w chowanego. Podczas zabawy wyszedł na okno i spadł z pięciu metrów na kostkę brukową. Policjanci przebadali opiekunów alkomatem. Urządzenie nic nie wykazało. Wszyscy byli trzeźwi. 

RG [email protected], Fot. Ilustracyjne Sądeczanin.info Dziękujemy za przesłanie błędu