Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
01/04/2015 - 13:22

Barcice: Samochód osobowy zderzył się z karetką pogotowia

Wczoraj wieczorem (31 marca) w Barcicach chwilę grozy przeżył pacjent karetki w którą wjechał samochód osobowy marki Renault. Choremu i załodze pogotowia nic się nie stało, a pacjent kolejną karetką został odtransportowany do sądeckiego szpitala.
Prawie filmowe sceny rozegrały się w podsądeckiej miejscowości.

- W Barcicach (gmina Stary Sącz) w jadącą prawidłowo, z pacjentem do szpitala w Nowym Sączu, specjalistyczną karetkę pogotowia uderzył samochód osobowy - mówi Krzysztof Olejnik, rzecznik prasowy Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego. - Na szczęście pacjentowi i załodze ambulansu nic się nie stało i kolejną karetką został on odtransportowany do lecznicy.
Niestety, karetka nie nadaje się do dalszej jazdy i czeka na ocenę rzeczoznawcy na parkingu pogotowia.

- 31 marca (wtorek) około godziny 19.00 w miejscowości Barcice (gmina Stary Sącz) kierujący pojazdem marki Renault, jadąc od strony Starego Sącza na łuku drogi nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, zjechał na przeciwległy pas jezdni i doprowadził do czołowego zderzenia z jadącą na sygnale uprzywilejowania karetką pogotowia - mówi dla naszego portalu Anna Walczewska z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Kierujący Renault był trzeźwy, a za rażące naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, policjanci zatrzymali 20-letniemu mężczyźnie prawo jazdy.

(Rob)
Fot. arch.
 


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)