Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 3 czerwca. Imieniny: Anatola, Leszka, Tamary
19/05/2020 - 13:00

Aż 7 osób trafiło do szpitala. Jak doszło do dramatycznego wypadku w Podrzeczu?

Aż siedem osób trafiło do szpitala po tym, jak w Podrzeczu zderzyły się czołowo dwa samochody. Jeden z poszkodowanych był zakleszczony w aucie. Jego stan był ciężki. Przyleciał po niego śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, która zabrał go do krakowskiego szpitala.

Sądeccy policjanci ustalają przyczyny dramatycznego wypadku, który wydarzył się w minioną sobotę (16 maja) w Podrzeczu. Przed godziną 10 zderzyły się tam dwa samochody osobowe. W sumie autami podróżowało aż siedem osób, w tym troje dzieci.

Zobacz też Dramatyczny wypadek w Podrzeczu. Aż siedem osób trafiło do szpitala [FILM]

Gdy służby ratunkowe po kilku minutach dotarły na miejsce, ich oczom ukazał się dramatyczny widok. Volkswagen znajdował się w przydrożnym rowie, natomiast Fiat stał na jednym pasie jezdni w kierunku Starego Sącza.

Jak się okazało, Volkswagenem jechała kobieta z trójką dzieci. Wszyscy zostali zabrani do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego na badania. Z kolei Fiatem podróżowało trzech mężczyzn. Jeden z nich był zakleszczony w samochodzie. Strażacy musieli rozcinać auto, aby uwolnić poszkodowanego. Stan rannego mężczyzny był bardzo poważny, dlatego ratownicy medyczni wezwali śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał go do krakowskiego szpitala. Do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Nowym Sączu trafił także kierowca Fiata i drugi pasażer.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca pojazdem marki Volkswagen, z nieustalonych jeszcze przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia czołowego z pojazdem marki Fiat, który poruszał się w kierunku Starego Sącza – informuje podkom. Iwona Grzebyk-Dulak z sądeckiej policji.

Zobacz też Dwa wypadki w tym samym czasie we Frycowej. Zderzyło się aż sześć aut [FILM]

- Na miejscu pracowali policjanci z grupy wypadkowej sądeckiej komendy oraz biegły sądowy z zakresu ruchu drogowego. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i pojazdów, jak również sporządzili dokumentację fotograficzną. Wszystkie wykonane przez nich czynności oraz prowadzone postępowanie, pozwolą dokładnie wyjaśnić okoliczności i przyczyny tego wypadku – dodaje policjantka.

Jak udało nam się dowiedzieć, oboje kierujący byli trzeźwi. Przez prawie cztery godziny w Podrzeczu były utrudnienia w ruchu.

RG [email protected], fot. PSP Nowy Sącz, Czytelnicy

Podrzecze: zderzenie dwóch osobówek. Siedem osób trafiło do szpitala
16 maja przed południem w miejscowości Podrzecze (powiat nowosądecki) doszło do zderzenia dwóch osobówek. Interwencja śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego okazała się konieczna.


Dziękujemy za przesłanie błędu