Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 maja. Imieniny: Igi, Mamerta, Miry
31/07/2016 - 20:00

Armagedon na drogach Sądecczyzny. Telefony alarmowe aż się grzały

Takiej liczby groźnych zdarzeń na drogach Sądecczyzny, i to w ciągu tylko jednego popołudnia, służby ratownicze od dawna nie pamiętają. Prawdziwa lawina ruszyła tuż po godz. 14. Nie obeszło się, niestety, bez groźnych wypadków, łącznie z blokadą drogi krajowej nr 75.

Armagedon na drogach SądecczyznyDyżurni pełniący służbę w komendach policji i straży pożarnej w Nowym Sączu, dosłownie, nie nadążali przyjmować zgłoszeń o wypadkach. Telefony alarmowe aż się grzały.

Po godzinie 14, na skrzyżowaniu ul. Zygmuntowskiej i Waryńskiego w Nowym Sączu, likwidowano skutki zderzenia dwóch osobówek. Jedno z aut najprawdopodobniej dachowało. Gdy ratownicy dotarli na miejsce, pojazd znajdował się na boku. Poszkodowana osoba dorosła oraz dziecko pojechały do szpitala.

Po godzinie piętnastej służby ratownicze odebrały zgłoszenia o dwóch wypadkach, do których doszło praktycznie jednocześnie w Tęgoborzu i Wielogłowach. W Tęgoborzu zderzyły się dwa samochody osobowe. Jeden z pojazdów wpadł do rowu. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba została poszkodowana. W Wielogłowach zderzyły się również dwa samochody osobowe, w wyniku czego ucierpiały dwie osoby.

Zobacz także: Witowice Dolne: Staranowany przystanek autobusowy, rozbite cztery auta

- Po godzinie szesnastej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych i motocykla w Witowicach Dolnych (gmina Łososina Dolna) – powiedział portalowi sądeczanin.info st. bryg. Paweł Motyka, zastępca komendanta miejskiego PSP w Nowym Sączu. - Dwie osoby zostały poszkodowane. Droga krajowa była przez dłuższy czas zablokowana.

W Nowym Sączu na ulicy Tarnowskiej usuwano też pozostałości po kolizji drogowej.

Po godzinie szesnastej strażacy zostali wezwani na ul. Słotwińską w Krynicy-Zdroju, by usunąć powalone drzewo z drogi, które, przed upadkiem na drogę, zerwało linie energetyczne. Kilka minut przed godziną siedemnastą w Piwnicznej Zdroju strażacy usuwali dwa powalone drzewa, które zablokowały dojazd do czterech posesji. 

Kilkanaście minut po godzinie siedemnastej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych na ulicy Nawojowskiej w Nowym Sączu W wyniku tego wypadku dwie osoby zostały poszkodowane.

Opr. (MACH), Fot. PSP w Nowym Sączu.

Armagedon na drogach


Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020