Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
15/09/2016 - 17:50

Aplikacja „Krajowa Mapa Zagrożeń” uruchomiona. Szukaj na stronie sądeckiej policji

Na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu uruchomiona została specjalna aplikacja „Krajowa Mapa Zagrożeń”. Sądeczanie mogą dzielić się za jej pośrednictwem swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi wszelkich zagrożeń występujących w ich sąsiedztwie.

Projekt realizowany w całym kraju służyć ma przede wszystkim poprawie bezpieczeństwa obywateli, w tym mieszkańców naszego regionu. Uruchomiona aplikacja została zaprojektowana tak, aby każdy mieszkaniec Nowego Sącza i powiatu mógł z niej bezproblemowo skorzystać.

Wdrożenie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie miasta i powiatu nowosądeckiego poprzedziło prawie siedemdziesiąt konsultacji, w których uczestniczyło ponad sześćset osób. Konsultacje w naszym regionie zainicjował komendant miejski policji w Nowym Sączu mł. insp. Jarosław Tokarczyk, oraz jego zastępca mł. insp. Ireneusz Maślanka.

Krajowa Mapa Zagrożeń w regionie

Krajowa Mapa Zagrożeń opiera się o informacje gromadzone w policyjnych systemach informatycznych, informacje pozyskiwane od mieszkańców regionu, od przedstawicieli samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych, a także o informacje, jakie policja pozyskuje w trakcie realizowanych debat społecznych poświęconych bezpieczeństwu  publicznemu. W tym projekcie niezwykle istotne są też informacje pozyskiwane od internautów z wykorzystaniem platformy wymiany informacji.

Zobacz także: Mapa zagrożeń Nowego Sącza i powiatu. Stwórzmy ją wspólnie

Mapy zostały opracowane w oparciu o informacje własne policji, czyli m.in. statystyki policyjne, a także na podstawie informacji przekazanych przez podmioty biorące udział w konsultacjach społecznych oraz w oparciu o wyniki badań opinii publicznej oraz informacje różnych instytucji.

Krajowa Mapa Zagrożeń w regionie

Mapa zawiera informacje m.in. o przestępstwach najbardziej uciążliwych społecznie. Ich lista jest długa. Należy do nich zaliczyć: kradzież cudzej rzeczy, kradzież z włamaniem, rozbój, uszkodzenie rzeczy, wymuszenie, bójkę, pobicie, uszczerbek na zdrowiu, oszustwo na wnuczka i na policjanta oraz przestępstwa na tle seksualnym, przestępstwa narkotykowe związane z posiadaniem i udzielaniem innej osobie środków odurzających lub substancji psychotropowych, a także przestępczość nieletnich. Na mapie uwzględnione zostały także wybrane kategorie przestępstw gospodarczych, informacje o zagrożeniach w ruchu drogowym i wypadkach drogowych.

Opr. (MACH), Fot. (MACH).







Dziękujemy za przesłanie błędu