Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 18 kwietnia. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy
26/05/2020 - 12:10

Antyterrorystyczna obława w Nowym Sączu. CBŚ zgarnia podejrzanych o świcie

Była piąta rano, kiedy z aut na krakowskich numerach w kilku miejscach Nowego Sącza wysypali się zamaskowani, uzbrojeni antyterroryści. Takie sceny rozegrały się dziś m.in. pod jednym z bloków przy ulicy Batalionów Chłopskich w Nowym Sączu. A miejsc, w których działali policjanci - jak się okazuje - było kilka. Prawdziwa obława.

[AKTUALIZACJA] Akcja, którą opisywaliśmy przy ul. Batalionów Chłopskich to - jak się okazuje - tylko jedna z kilku, do jakich doszło dziś w Nowym Sączu. Antyterroryści pojawili się - jak nam donoszą Czytelnicy - także przy ul. Lwowskiej, przy ul. Królowej Jadwigi. Wszędzie scenariusz przebiegał podobnie. Około piątej rano, szybka akcja, zabranie ludzi z mieszkań i gruntowne przetrząśnięcie ich zawartości.

Zobacz też Narkotyki, handel ludźmi, prostytucja? Nalot antyterrorystów na Nowy Sącz

- Było po piątej rano, kiedy obudziły mnie straszne krzyki. To wtedy do naszej klatki weszli ci zamaskowani antyterroryści, z karabinami – mówi jedna z mieszkanek bloku. -  Sąsiadka mówiła, że podobno chodziło o narkotyki.  – Nic więcej nie wiemy – dodaje.

Kogo zatrzymali antyterroryści i czy rzeczywiście chodziło o narkotyki?

- Mogę powiedzieć tylko tyle, że byli to funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego i Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.To nie była akcja  małopolskiej policji – mówi rzecznik wojewódzkiej komendy Sebastian Gleń. – Nasi funkcjonariusze tylko byli skierowani do pomocy. 

Czytaj też Dwóch nastolatków z Nawojowej trafiło do więzienia w raju na Filipinach[ZDJĘCIA] 

Czy antyterroryści mogli  zatrzymać w Nowym Sączu narkotykowego, lokalnego bosa? Na oczach naszego reportera, który pojechał na miejsce, z bloku wyszło sześciu zamaskowanych antyterrorystów, którzy wynieśli cztery, duże zapakowane kartony. Czy w pudłach były narkotyki? Antyterroryści odjechali. W mieszkaniu, ciągle są funkcjonariusze.

Czytaj też Czytaj też Sensacja za 18 milionów. Wywiercą we wsi dziurę do bogactwa pod ziemią 

Miesięcznik "Sądeczanin" i kwartalnik "Sądeczanin HISTORIA". Jednorazowo i w prenumeracie. W e-wydaniu i PDF. Już zamówisz i przeczytasz na laptopie, tablecie i smartfonie. POLECAMY!

Opublikowany przez Sądeczanin Sobota, 16 maja 2020

Co się wydarzyło w bloku na Batalionów Chłopskich?  Rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji Iwona Jurkiewicz potwierdza tylko, że była to wspólna akcja z pogranicznikami i że na miejscu nadal pracują śledczy? - Na razie nie możemy  mówić o szczegółach prowadzonych działań.

Czy chodzi o przemyt narkotyków? – pytamy.
- Na tym etapie postępowania nie mogę udzielać żadnych informacji, poza tym, że akcja została przeprowadzona błyskawicznie. Osoby, które miały być zatrzymane,  czy też osoby postronne,  w żaden sposób nie ucierpiały.

Ile osób zostało zatrzymanych?
- Na to pytanie dla dobra śledztwa  również nie mogę  teraz odpowiedzieć. Przekażemy informacje, jak tylko będzie to możliwe – powiedziała w rozmowie z „Sądeczaninem” Iwona Jurkiewicz.   

[email protected] fot. Rafał Gajewski

Sceny jak z sensacyjnego filmu. Antyterroryści pod blokiem w Nowym Sączu
Była piąta rano, kiedy z busa na krakowskich numerach wysypali się zamaskowani, uzbrojeni antyterroryści. Takie sceny rozegrały się dziś pod jednym z bloków przy ulicy Batalionów Chłopskich w Nowym Sączu. Było prawie jak w sensacyjnym filmie.


Dziękujemy za przesłanie błędu