Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 12 kwietnia. Imieniny: Juliusza, Lubosława, Wiktoryny
01/08/2019 - 14:45

Akcja ratunkowa w Gorcach. Z pomocą turyście ruszyli goprowcy i śmigłowiec LPR

Ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR i Lotnicze Pogotowie Ratunkowe ruszyło z pomocą turyście, który znajdował się na szlaku prowadzącym z Ochotnicy na Lubań. Mężczyzna prawdopodobnie doznał udaru, dlatego każde minuta była na wagę złota. Śmigłowiec przetransportował poszkodowanego do szpitala.

Dzisiaj około godziny 10 na szlaku niebieskim prowadzącym z Ochotnicy na Lubań doszło do wypadku. Z pomocą poszkodowanemu mężczyźnie ruszyli ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR. Po dotarciu na miejsce i przebadaniu turysty okazało się, że prawdopodobnie ma udar. Jego życie było zagrożone, dlatego ratownicy wezwali Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, aby szybko przetransportować poszkodowanego do szpitala.

Załoga śmigłowca wspólnie z goprowcami udzieliła pomocy turyście. Mężczyzna został zabrany do szpitala. Nie wiadomo, jak ciężki jest jego stan.

Zobacz też Wielki pożar w Skrzydlnej. Z ogniem walczyło 114 strażaków [WIDEO]

Wczorajszy dzień (31 lipca) również był bardzo pracowity dla podhalańskich goprowców. Przed godziną 14 zostali wezwani pod szczyt Trzech Koron, gdzie pomocy potrzebowała turystka z urazem stawu skokowego. Ratownicy udzielili jej pomocy i ewakuowali w bezpieczne miejsce. Około godziny 17 otrzymali niemal identyczne wezwanie. W rejonie polany Toporzysko pomocy potrzebowała turystka, która również doznała urazu skokowego. Na szczęście i w tym przypadku wszystko dobrze się skończyło.

- Prosimy o zachowanie ostrożności, warunki na szlakach utrudniają opady deszczu, należy uważać na śliskie kamienie i drewniane przepusty na wodę - apelują ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR.

RG [email protected], Fot. Grupa Podhalańska GOPRDziękujemy za przesłanie błędu