Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 12 grudnia. Imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary
27/12/2018 - 13:40

35 kolizji i 10 wypadków... Policjanci podsumowali święta na drodze

Sądeccy policjanci podsumowali tegoroczne święta Bożego Narodzenia na sądeckich drogach. Jak się okazało, były one bezpieczniejsze niż w ubiegłym roku. Od 21 do 26 grudnia doszło do 35 kolizji i 10 wypadków. Rannych zostało 15 osób.


Najwięcej kolizji, bo aż 13, policjanci odnotowali w dniu wyjazdów, a wiec 21 grudnia. Niewiele mniej było w Wigilię. Niestety nie obyło się też bez wypadków: 21 grudnia we Florynce i w Kąclowej, 22 grudnia przy ulicy Lwowskiej w Nowym Sączu, 23 grudnia przy ulicy Mickiewicza w Nowym Sączu, w Nawojowej, we Florynce oraz w Powroźniku, 24 grudnia w Gródku nad Dunajcem, 25 grudnia w Krynicy-Zdroju, a 26 grudnia w Maciejowej.

Policjanci podkreślają, że w ubiegłym roku również odnotowali 45 zdarzeń drogowych, jednak te święta były bezpieczniejsze, ponieważ nie było ofiar śmiertelnych.

Zobacz też Dramatyczny wypadek przed samymi świętami. Cztery osoby trafiły do szpitala

Niestety na drogę wyjechały również osoby, które kierowały pojazdami pod wpływem alkoholu. Jednego z nich policjanci zatrzymali w Muszynie, drugiego w Olszanie. Funkcjonariusze zatrzymali też 4 osoby, które kierowały po użyciu alkoholu. Przez okres świąteczny nad bezpieczeństwem sądeczan i turystów czuwało około 350 policjantów.

- Mimo zakończenia działań ukierunkowanych na zabezpieczenie okresu świąt, w dalszym ciągu nad bezpieczeństwem podróżnych na Sądecczyźnie czuwa wielu policjantów z terenu miasta i powiatu, dbając o to, by kierowcy bezpiecznie i bezkolizyjnie mogli wkroczyć w nowy 2019 rok – wyjaśnia Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy sądeckiej policji.

Niestety w powiecie limanowskim te święta nie należały do najbezpieczniejszych. Doszło tam do 19 kolizji i 3 wypadków, w których zginęła 1 osoba, a 5 zostało rannych.

- Przed nami kolejny długi weekend i czas wzmożonego ruchu. Obecna pora roku nie sprzyja zarówno kierującym, jak i pieszym. Apelujemy do wszystkich o ostrożną i bezpieczną jazdę - mówi Jolanta Mól z limanowskiej policji. 

RG [email protected] Fot. OSP Grybów-Biała

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu