Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 29 września. Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała
18/03/2013 - 09:00

24-latek doprowadził do wywrotki quada w Starym Rybiu

Do szpitala w Limanowej trafił w sobotę (16 marca) 24-latek, który twierdził, że przewrócił się na oblodzonym chodniku. Następnego dnia w Komendzie Powiatowej Policji w Limanowej przyznał się do kierowania quadem. Ten pojazd funkcjonariusze znaleźli w zaspie w Starym Rybiu.
Przedwczoraj (16 marca) ze Starego Rybia do szpitala w Limanowej karetka pogotowia ratunkowego przywiozła 24-latka, który jak twierdził, przewrócił się na oblodzonym chodniku.
- Załoga karetki zabierając mężczyznę zauważyła, że w pobliżu w zaspie śnieżnej znajduje się quad – poinformował nasz portal asp. Stanisław Piegza, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Limanowej. - O tym fakcie poinformowano policjantów, którzy ustalili, iż mężczyzna najprawdopodobniej nie przewrócił się na chodniku, ale jadąc w Starym Rybiu quadem doprowadził do jego wywrócenia.
Kierowca na szczęście nie odniósł poważniejszych obrażeń i po badaniach przeprowadzonych w szpitalu policjanci zabrali go do komendy.
- Tam okazało się, że 24-latek jest nietrzeźwy (1,7 promila) i nie posiada w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami – dodaje asp. Piegza. - Został on procesowo zatrzymany a następnego dnia przyznał się do kierowania quadem.
24-latek poddał się dobrowolnie karze 3 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Ma on także zapłacić grzywnę w kwocie 800 złotych. Musi on też pokryć koszty postępowania.
- Ponadto ma on zakaz prowadzenia pojazdów na okres dwóch lat – mówi rzecznik limanowskiej policji.
(MIGA)
Fot. (MIGA)Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe