Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 stycznia. Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
11/01/2022 - 16:40

20-latek z Nowego Sącza chciał kupić samochód. Może trafić na 12 lat za kraty

20 - latkowi z Nowego Sącza nie spodobał się samochód, który zamierzał kupić. Mężczyzna wyciągnął przedmiot, który wyglądem przypominał broń i zażądał pieniędzy od właścicielki auta. Sądeczanin będzie teraz tłumaczył się przed sądem ze swojego zachowania.

Nawet 12 lat może spędzić w więzieniu 20-letni mieszkaniec Nowego Sącza. Co takiego zrobił, że grozi mu tak surowa kara? 7 stycznia razem ze swoim 19-letnim kolegą pojechał do Limanowej, aby obejrzeć samochód, który zamierzał kupić. Tam miał się spotkać z 18-letnią mieszkanką Krakowa. Młoda kobieta specjalnie przyjechała na Limanowszczyznę, aby pokazać auto, które zamierzała sprzedać.

Zobacz też Koszmarne warunki na drogach. Jest bardzo ślisko, samochody lądują w rowach

20-latek obejrzał samochód, jednak pojazd nie spodobał mu się. Mężczyzna zażądał od właścicielki, aby zapłaciła mu 200 złotych i w ten sposób zwróciła koszty dojazdu. Kiedy odmówiła, wyjął przedmiot przypominający broń i zaczął jej grozić. Przestraszona 18-latka w obawie o swoje zdrowie i życie przekazała mu 200 złotych, po czym sprawca i jego towarzysz odjechali.

O całym zdarzeniu zostali poinformowani policjanci, którzy niezwłocznie udali się na stację paliw, na której doszło do spotkania. Funkcjonariusze z Limanowej i Nowego Sącza szybko ustalili i zatrzymali 20-letniego sądeczanina i 19-letniego mieszkańca Limanowej.

Zobacz też Najgroźniejsze kobiety w Małopolsce. Szuka ich policja [ZDJĘCIA] 

20-latek usłyszał zarzut rozboju. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny. Mężczyzna ma także zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną. Nie może również opuszczać kraju. Już wkrótce będzie tłumaczył się przed sądem ze swojego zachowania. Za popełnione przestępstwo może trafić za kraty nawet na 12 lat. Z kolei jego 19-letni kolega został przesłuchany w charakterze świadka, a następnie zwolniony do domu. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Ilustracyjna KMP Nowy Sącz)Dziękujemy za przesłanie błędu