Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 maja. Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty
03/04/2018 - 13:45

20 kolizji, 6 wypadków i 7 osób rannych. Policjanci podsumowali święta na drodze

Podczas świąt na drogach Sądecczyzny mogliśmy spotkać jeszcze więcej policjantów niż zwykle. Funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo, aby każdy mógł bezpiecznie spędzić świąteczny czas wśród bliskich i wrócić do domu cały i zdrowy.

W ciągu czterech dni, od 30 marca do 2 kwietnia doszło do 20 kolizji i 6 wypadków, w których rannych zostało 7 osób. Niestety nie brakowało również nietrzeźwych kierowców. Policjanci zatrzymali siedmiu, którzy jechali pod wpływem alkoholu. W ubiegłym roku było więcej kolizji, bo aż 28, ale tylko 3 wypadki, w  których ranne zostały 4 osoby.

Zobacz też Więcej policjantów na sądeckich drogach. Będą sprawdzać trzeźwość i prędkość

W okresie przedświątecznym funkcjonariusze zatroszczyli się również o bezpieczeństwo pieszych. 28 i 29 marca prowadzili akcję „Zatrzymaj się i żyj”.

- Policjanci sprawdzali sposób zachowania się kierowców i pieszych – wyjaśnia Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy sądeckiej policji. - Zwracali uwagę czy kierowcy nie wyprzedzają w rejonie przejścia dla pieszych lub bezpośrednio przed nim, omijają pojazd, który jechał w tym samym kierunku i zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, a także czy piesi wchodzą na jezdnię bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd lub przechodzą przez jezdnię poza wyznaczonym do tego miejscem.

W okresie świątecznych powrotów policjanci zaobserwowali wzmożone zainteresowanie badaniem na samoobsługowym automacie zamontowanym w holu sądeckiej komendy. Tylko dzisiaj przebadało się już kilkanaście osób, tym samym podejmując świadomą decyzję o bezpiecznym powrocie do domu.

 

RG [email protected] Fot. KMP Nowy Sącz

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Katalog firm Sądeczanin.info - tu znajdziesz firmy SądecczyznyDziękujemy za przesłanie błędu


Majowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach