Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 21 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
09/10/2021 - 00:30

19-latek ukradł ze sklepu napoje. Pracownika ochrony zaatakował gazem

Zabrał ze sklepowej półki napoje gazowane, ale wcale nie zamierzał za nie płacić. Myślał, że uda mu się bezkarnie wyjść ze sklepu ze skradzionym towarem. Miał jednak pecha, bo został zauważony przez pracownika ochrony. 19-latek ani myślał oddać swojego łupu. Jakby tego było mało, zaatakował ochroniarza gazem pieprzowym.

19-letni sądeczanin będzie tłumaczył się przed sądem. Nawet na pięć lat może trafić za kraty. Mężczyzna w czwartkowy wieczór (7 października) przyszedł na zakupy do jednego ze sklepów znajdujących się na osiedlu Wojska Polskiego w Nowym Sączu. Zabrał ze sklepowej półki cztery butelki napoju gazowanego, a następnie jak gdyby nigdy nic, przeszedł przez linię kas nie płacąc za towar i udał się w kierunku wyjścia. Myślał, że uda mu się przechytrzyć pracowników sklepu. Miał jednak pecha, bo kradzież zauważył ochroniarz.

- W trakcie wyjaśniania sprawy kradzieży pomiędzy mężczyznami wywiązała się awantura, podczas której złodziej użył gazu pieprzowego, którym spryskał ochroniarza. Następnie porzucając skradziony towar, uciekł w kierunku Alei Piłsudskiego – informuje kom. Justyna Basiaga z sądeckiej policji.

Na miejsce niezwłocznie udali się sądeccy policjanci. Po przeglądnięciu zapisu z monitoringu sklepowego szybko rozpoznali 19-latka. Już po czterdziestu minutach od kradzieży, został zatrzymany przez funkcjonariuszy w pobliżu swojego miejsca zamieszkania. Był bardzo zaskoczony widokiem funkcjonariuszy i od razu przyznał się do kradzieży w sklepie.

- 19-latek został przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Po nocy w policyjnej celi usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej tzw. mniejszej wagi – dodaje kom. Justyna Basiaga. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Ilustracyjna Policja Wielkopolska)Dziękujemy za przesłanie błędu