Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
14/10/2021 - 14:15

19-latek miał myśli samobójcze. Znaleźli go w pobliżu stawów w Mostkach

19-letni sądeczanin miał myśli samobójcze. Postawił na równe nogi strażaków, policjantów i ratowników medycznych. Na szczęście pomoc dotarła na czas i udało się uratować życie młodemu mężczyźnie.

19-letni sądeczanin napędził strachu swoim bliskim i postawił na równe nogi sądeckie służby ratunkowe. W minioną środę mężczyzna poinformował, że ma myśli samobójcze, a następnie wyszedł z domu i udał się w nieznanym kierunku. O całym zdarzeniu zostali powiadomieni strażacy i policjanci, którzy natychmiast rozpoczęli poszukiwania 19-latka.

Poszukiwania nie trwały długo. Bo już po kilkudziesięciu minutach strażacy znaleźli go w okolicy stawów hodowlanych w Mostkach (gmina Stary Sącz). Na szczęście pomoc dotarła na czas. Mężczyzna był cały i zdrowy, choć bardzo wychłodzony.

Po chwili na miejsce dotarła karetka pogotowia ratunkowego. Medycy przewieźli 19-latka do sądeckiego szpitala, gdzie z pewnością został przebadany przez lekarza psychiatrę.

Tak jak już informowaliśmy kilka dni temu, policyjne statystyki dotyczące samobójstw szokują. Od początku 2021 roku do końca września aż 899 mieszkańców Małopolski próbowało odebrać sobie życie. Niestety w 308 przypadkach próba samobójcza okazała się skuteczna i zakończyła się zgonem.

Wśród osób, które próbowały popełnić samobójstwo, było zdecydowanie więcej mężczyzn, bo aż 607. W 265 przypadkach próba zakończyła się zgonem, a w 342 okazała się nieskuteczna. W ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy ze swoim życiem próbowały skończyć 292 kobiety. W 43 przypadkach próba zakończyła się śmiercią, a w 249 była nieskuteczna.

Przerażający jest także wiek osób, które próbowały targnąć się na swoje życie. Aż pięć osób było poniżej dwunastego roku życia, a sto osób między trzynastym a osiemnastym rokiem życia.

  • Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, zadzwoń:
    - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
    - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123

(r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Ilustracyjna JM)Dziękujemy za przesłanie błędu