Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 20 września. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
02/05/2017 - 11:20

18-latek kradł rowery, 19-latek obrobił sklep! Grozi im 5 lat odsiadki

18-latek z Krynicy-Zdroju przyznał się do kradzieży dwóch rowerów. W czasie jego poszukiwań policjanci ustalili też personalia 19-latka, który „obrobił” sklep. I choć panowie przyznali się do winy grozi im do 5 lat więzienia.

- 25 kwietnia kryniccy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży roweru pozostawionego przez właściciela w przedsionku jednego ze sklepów na ulicy Czarny Potok w Krynicy-Zdroju. Gdy jego właściciel zajęty był zakupami, złodziej wykorzystał fakt, że jednoślad nie był niczym zabezpieczony i spokojnie odjechał - relacjonuje przebieg wydarzeń mł. asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Zobacz też: Pani się spieszyło: przeszarżowała, wymusiła i skrzyżowanie zablokowane a auta na lawecie

- Policjanci natychmiast sprawdzili okoliczny teren, lecz sprawca zdążył się oddalić. Wtedy też zaczęli działać operacyjnie i już po dwóch dniach, 27 kwietnia, zapukali do mieszkania podejrzewanego o ten czyn. Tego dnia w piwnicy 18-latka ujawnili nie tylko skradziony wcześniej rower warty ponad tysiąc złotych, ale również kolejny jednoślad pochodzący z kradzieży - wyjaśnia dalej policjantka.

Jakby tego było mało, śledczy w ramach tego samego śledztwa ustalili dane 19-latka, który okradł ten sam sklep, z którego ukradziono rower. Wtedy łupem padły 3 myjki ciśnieniowe, 2 odkurzacze, 4 żelazka i szczotka akumulatorowa. Fanty były warte ogółem 1,5 tys. zł.

Zobacz też: Wypadł z drogi i zaliczył betonowy przepust

- W efekcie młodzi mężczyźni usłyszeli od krynickich policjantów zarzuty kradzieży za co grozi im teraz do 5 lat więzienia. Obaj przyznali się do wszystkich zarzucanych czynów – kończy relację Grzebyk-Dulak.

ES [email protected] Fot.: KMP w NS - odzyskany rowerDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe