Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 2 grudnia. Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny
28/09/2023 - 14:00

Zrobiła to na przejściu dla pieszych. To się mogło skończyć fatalnie [FILM]

Poruszając się na rowerze rozmawiała przez telefon, trzymając w jednej ręce urządzenie, a w drugiej kierownicę. Jakby tego było mało, nie zsiadła z roweru przed przejściem dla pieszych. Przejechała na pasach na drugą stronę drogi. Jednemu z kierowców udało się nagrać całe zdarzenie. Film ku przestrodze przesłał do naszej redakcji.

Tyle się mówi, aby nie rozmawiać przez telefon w trakcie jazdy. I dotyczy to zarówno kierowców poruszających się samochodami, jak i rowerzystów. Trzymanie jedną ręką telefonu, a drugą kierownicy roweru, rozkojarzenie wynikające z prowadzonej rozmowy, prowadzi niejednokrotnie do niewłaściwej oceny sytuacji na drodze i stanowi zagrożenie dla rowerzysty oraz innych uczestników ruchu. Zajęci rozmową nie zwracamy uwagi na obowiązujące znaki drogowe, na innych uczestników ruchu, co w konsekwencji może doprowadzić do nieszczęścia. 

Zobacz też Policja szuka świadków dramatycznego wypadku. Lekarze walczą o życie dziecka 

Jeden z naszych czytelników przesłał nam ku przestrodze film, który udało mu się nagrać w ostatnich dniach. Na nagraniu z ulicy Długosza w Nowym Sączu widać młodą kobietę, która porusza się na rowerze. W jednej ręce trzyma kierownicę, a w drugiej telefon.

- Jakby tego było mało, nie zsiadła z roweru przed przejściem dla pieszych. Przejechała na pasach na drugą stronę drogi - relacjonuje nasz Czytelnik, który podzielił się krótkim filmem z naszą redakcją, aby przestrzec kierowców przed tego typu zachowaniami na drogach.  

Zobacz też Kolejne nieszczęście. Samochód potrącił 12-letniego chłopca

Jechałem powoli samochodem, zatrzymałem samochód przed przejściem i ustąpiłem pierwszeństwa rowerzystce, ale nie chcę nawet myśleć, jak to się mogło skończyć, gdybym jechał nieco szybciej, a rowerzystka wjechałaby mi na pasy rowerem. Mogłoby dojść do nieszczęścia, dlatego kierowcy miejcie oczy dookoła głowy - apeluje. ([email protected] Film Czytelnik)
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu