Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 października. Imieniny: Iwony, Noemi, Szymona
12/10/2021 - 15:55

Wypadek na przejeździe kolejowym. Poszkodowany 67-latek trafił do szpitala

Zagapiła się i nie zauważyła go? A może nie miał na sobie odblasków albo wszedł wprost pod koła nadjeżdżającego samochodu? Na te pytania próbują znaleźć odpowiedź limanowscy policjanci, którzy ustalają, jak doszło do wypadku na przejeździe kolejowym.

Policjanci z Limanowej ustalają przyczyny i okoliczności dramatycznego wypadku, który w poniedziałkowy wieczór po godzinie dziewiętnastej wydarzył się na przejeździe kolejowym na ulicy Słonecznej w Limanowej.

Na ten moment wiadomo jedynie tyle, że kierująca toyotą potrąciła 67-latka. Mężczyzna został zabrany przez pogotowie ratunkowe do szpitala na badania. Nie wiadomo, jak ciężki jest jego stan. Jak na razie nie wiadomo też jak doszło do tego nieszczęścia.

Z informacji przekazanych naszej redakcji przez asp. Jolantę Batko z limanowskiej policji wynika, że zarówno pieszy, jak i kierująca, byli trzeźwi.

- Postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej  - dodaje policjantka.

Jest już jesień, dni są coraz krótsze, często deszczowe i na drogach robi się bardzo niebezpiecznie. W szczególny sposób na niebezpieczeństwo są narażeni piesi, którzy w takich warunkach są słabo widoczni dla kierowców.

- Najbardziej niebezpieczne dla pieszych są miesiące jesienne, jak październik i listopad. W ubiegłym roku liczba zdarzeń, do których doszło na Sądecczyźnie w tych miesiącach, stanowiła aż trzydzieści procent wszystkich kolizji i wypadków drogowych z udziałem pieszych. Wynika to z tego, że zmierzch zapada już dużo wcześniej i aura jest wyjątkowo niesprzyjająca, a nie sprzyja przede wszystkim temu żeby można było odpowiednio wcześnie dostrzec pieszego - wyjaśnia asp. szt. Ryszard Ogurek z sądeckiej policji.

Dlatego właśnie warto nosić odblaski. Te małe gadżety mogą uratować życie. O tym mówiliśmy w ostatnim materiale naszego cotygodniowego cyklu "Piątek z drogówką". Jeśli jeszcze go nie obejrzeliście, koniecznie musicie nadrobić zaległości. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Ilustracyjna TK)Dziękujemy za przesłanie błędu