Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 29 stycznia. Imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei
30/11/2022 - 15:55

Wypadek na pasach w Krynicy. Samochód wjechał w 52-letnią kobietę

I znów wypadek, tym razem w Krynicy-Zdroju. Samochód potrącił 52-letnią kobietę, która na oznakowanym przejściu dla pieszych przechodziła na drugą stronę drogi. Załoga pogotowia ratunkowego przetransportowała poszkodowaną do krynickiego szpitala.

Pora jesienno-zimowa to bardzo niebezpieczny okres dla pieszych. Wcześnie robi się ciemno. Temperatura spada poniżej zera i drogi są śliskie. Jakby tego było mało często występuje mgła. Niestety jest to czas, w którym częściej niż zwykle pod kołami samochodów giną ludzie.

Zobacz też Dramat na przejściu dla pieszych. Wjechał w nią samochód

We wtorkowe popołudnie, przed godziną siedemnastą, w Krynicy na ulicy Kraszewskiego doszło do nieszczęścia. Na oznakowanym przejściu dla pieszych, osobowy Volkswagen potrącił 52-letnią kobietę, która przechodziła na drugą stronę drogi.

Załoga pogotowia ratunkowego, która już po chwili zjawiła się na miejscu, udzieliła pomocy poszkodowanej, a następnie przetransportowała ją do szpitala. Kobieta – mimo wszystko – miała sporo szczęścia. Po przeprowadzonych w szpitalu badaniach okazało się, że nic poważnego jej nie dolega.

Zobacz też Tym busem jechały niepełnosprawne dzieci. Pojazd wpadł w poślizg, skończyło się fatalnie[ZDJĘCIA]

Zarówno kierowca, jak i piesza, w chwili, w której doszło do wypadku byli trzeźwi.

- Dokładne okoliczności i przyczyny zdarzenia są obecnie ustalane. Czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Krynicy Zdroju – informuje kom. Justyna Basiaga z sądeckiej policji.  

- Do wypadku doszło na pasach w pobliżu centrum handlowego. Jest to bardzo niebezpieczne miejsce, ponieważ kierowcy parkują swoje samochody tuż obok pasów. Pojazdy utrudniają widoczność. Piesi wchodząc na przejście myślą, że są dobrze widoczni, a tak naprawdę kierowcy dostrzegają ich dopiero w ostatnim momencie. Czasem jest już za późno – napisała do naszej redakcji pani Małgorzata, mieszkanka Krynicy.

Czytaj dalej na kolejnej stronie...Dziękujemy za przesłanie błędu