Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 29 listopada. Imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina
26/10/2021 - 12:20

Włos się jeży na głowie. Piesza omal nie została potrącona na pasach [FILM]

Chciała przejść na drugą stronę drogi. Weszła na przejście dla pieszych, a wtedy nadjechał rozpędzony samochód, a za nim kolejny. Gdyby nie czujność pieszej, prawdopodobnie doszłoby do tragedii. Zobaczcie sami.

Niewiele brakowało, a na ulicy Królowej Jadwigi w Nowym Sączu doszłoby do tragicznego wypadku na przejściu dla pieszych. Całe zdarzenie udało się uchwycić na kamerze samochodowej jednemu z kierowców. Na nagraniu opublikowanym na stronie „Sądeckie Drogi” widać kobietę, która chciała przejść na drugą stronę jezdni.

Autor nagrania zatrzymał się, aby umożliwić jej bezpieczne przejście przez drogę. Gdy tylko piesza weszła na pasy, tuż przed nią z wielką prędkością przejechał samochód, a za nim jeszcze jeden. Kobieta dwukrotnie wchodziła na przejście, aż w końcu udało jej się przejść na drugą stronę jezdni. Aż strach pomyśleć jak to się mogło zakończyć, gdyby piesza nie zachowała czujności. Niestety takie sytuacje w Nowym Sączu i innych miastach to codzienność. Nie wszystkie mają szczęśliwe zakończenie.

Najbardziej niebezpieczne dla pieszych są drogi jednokierunkowe z dwoma pasami ruchu, tak jak to właśnie jest na ulicy Królowej Jadwigi. Często dochodzi do takich sytuacji, że jeden z kierowców zatrzyma się, ale inny kierowca na sąsiednim pasie ruchu tego nie zrobi. W takich właśnie okolicznościach co jakiś czas dochodzi do potrąceń.

Przypominamy. 1 czerwca weszły w życie nowe przepisy ruchu drogowego zgodnie z którymi pieszy ma pierwszeństwo w czasie przechodzenia przez oznakowane przejście.

- Pieszy ma zachować szczególną ostrożność, ale już wchodząc na przejście ma pierwszeństwo przed nadjeżdżającymi pojazdami  - wyjaśniał jakiś czas temu kom. Bogdan Łęczycki, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Zobacz też W życie weszły nowe przepisy drogowe. Co się zmieniło? [WIDEO]

Osoby kierujące pojazdami, dojeżdżając do przejścia dla pieszych, powinny zwolnić i upewnić się, czy pieszy nie wchodzi na przejście. Jak widać na nagraniu, nie wszyscy stosują się do tych zasad. (r.gajewski@sadeczanin.info Film Sądeckie Drogi – p. Krzysztof)Dziękujemy za przesłanie błędu