Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 2 czerwca. Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
17/01/2023 - 08:35

Wielka akcja CBŚP. W nocy z bronią weszli do laboratorium [FILM]

Wielki sukces Centralnego Biura Śledczego Policji i Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu. Funkcjonariusze zlikwidowali laboratorium narkotyków syntetycznych, przejęli 163 kilogramy amfetaminy i zatrzymali pięciu przestępców.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zajmowali się tą sprawą już od wielu miesięcy. Śledczy podejrzewali, że w jednej z miejscowości pod Krakowem przestępcy produkują narkotyki. Teraz postanowili sprawdzić swoje podejrzenia.

Funkcjonariusze w nocy weszli z bronią do budynku, w którym jak się okazało, znajdowało się laboratorium narkotyków syntetycznych. Przestępcy produkowali w nim hurtowe ilości amfetaminy.

- Laboratorium znajdowało się w pomieszczeniach gospodarczych. Funkcjonariusze ujawnili w budynku liczne odczynniki, środki chemiczne i urządzenia, a także szkło laboratoryjne w postaci kolb i zlewek. W jednym z pomieszczeń znajdował się basen ogrodowy wypełniony wodą wykorzystywaną w procesie schładzania. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli kilkudziesięciolitrowe beczki z zawartością płynnej amfetaminy oraz substancji poreakcyjnej. Wszystkie zabezpieczone środki zostały przekazane do dalszych badań – informuje podinsp. Iwona Jurkiewicz z CBŚP.

Śledczy przejęli w sumie 163 kilogramy amfetaminy wartej ponad milion dwieście tysięcy złotych. Ponadto zabezpieczyli 80 kg nieznanej substancji, która w tej chwili jest badana.

W tej sprawie funkcjonariusze CBŚP zatrzymali pięć osób. Podejrzani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu. Tam usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i wytwarzania znacznych ilości substancji psychotropowych. Sąd zastosował wobec nich trzymiesięczny areszt. Na poczet przyszłych kar i grzywien śledczy zabezpieczyli mienie należące do podejrzanych warte blisko 177 tys. zł. ([email protected] Fot. i Film CBŚP)

Wielka akcja CBŚ. W nocy z bronią weszli do laboratorium
Wielki sukces Centralnego Biura Śledczego Policji i Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu. Funkcjonariusze zlikwidowali laboratorium narkotyków syntetycznych, przejęli 163 kilogramy amfetaminy i zatrzymali pięciu przestępców.


Dziękujemy za przesłanie błędu