Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
08/01/2021 - 10:50

Stan 16-latka potrąconego przez samochód jest ciężki. Mamy nagranie z wypadku

Sądeccy policjanci ustalają przyczyny dramatycznego wypadku, który w czwartkowe popołudnie (7 stycznia) wydarzył się na ulicy I Brygady w Nowym Sączu. Tak jak już informowaliśmy na łamach „Sądeczanina”, około godziny szesnastej trzydzieści, kierujący samochodem osobowym marki Volvo potrącił szesnastolatka, który wraz z innym chłopcem przechodził na drugą stronę drogi na oznakowanym przejściu dla pieszych.

Szesnastolatek z ciężkimi obrażeniami został zabrany przez pogotowie ratunkowe do sądeckiego szpitala. Został przyjęty na oddział chirurgii urazowej, a dzisiaj został przetransportowany na oddział neurochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie - Prokocimiu.

Zobacz też Wracali z McDonalda, mieli razem spędzić wieczór, ale wtedy rozegrał się dramat

Policjanci przebadali kierowcę alkomatem. Okazało się, że w chwili wypadku był trzeźwy.

- Na miejscu pracowali policjanci z grupy wypadkowej sądeckiej policji, którzy m.in. przeprowadzili oględziny pojazdu i miejsca zdarzenia oraz sporządzili szkic sytuacyjny i dokumentację fotograficzną. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Nadal trwają czynności w tej sprawie, w tym m.in. przesłuchania świadków – informuje podkom. Iwona Grzebyk-Dulak z sądeckiej policji.

Zobacz też Dramatyczny wypadek w Nowym Sączu. Rozpędzony samochód wjechał w pieszych [FILM]

Wypadek został zarejestrowany kamerą samochodową przez osobę, która zatrzymała się przed pasami, aby umożliwić chłopcom przejście na drugą stronę drogi. Na nagraniu widać, jak piesi weszli na jezdnię. Wtedy z dużą prędkością nadjechał samochód i uderzył w jednego z nich, drugiemu na szczęście w ostatniej chwili udało się uciec i uniknąć uderzenia.

- Nadejście zimowej aury, a wraz z nią trudnych warunków drogowych zawsze powoduje spadek bezpieczeństwa dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Każdy kierowca powinien zatem zdawać sobie sprawę, że bardzo łatwo w takich warunkach stracić panowanie nad pojazdem, a droga hamowania jest znacznie dłuższa niż zazwyczaj. Dlatego szczególnie w rejonach przejść dla pieszych, kierowca powinien zwolnić, by zdążyć wyhamować i uniknąć potrącenia – przestrzega policjantka. ([email protected] Film Sądeckie Drogi)Dziękujemy za przesłanie błędu