Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
28/01/2020 - 13:00

"To się źle skończy". Mieszkańcy skarżą się na brawurową jazdę kierowców MPK

Po naszym wczorajszym artykule na łamach „Sądeczanina” o kolizji autobusu MPK i samochodu, do której doszło w Kadczy, otrzymaliśmy od naszych czytelników sporo maili. Pan Andrzej przesłał nam nagranie, na którym widać, jak kierowca autobusu MPK wyprzedza sznur aut stojących przed światłami na ulicy Lwowskiej. Nic w tym nie byłoby dziwnego, gdyby nie to, że robi to na przejściu dla pieszych i na podwójnej linii ciągłej.

Z bardzo nieprzyjemną sytuacją spotkał się także pan Krystian, który przesłał na naszego Facebooka obszerną wiadomość.

- Miałem niemiłą sytuację z kierowcą MPK na ul. Kościuszki. Kierowca stał na przystanku na prawym pasie, a jak wiadomo są tam dwa pasy ruchu, dlatego postanowiłem ominąć lewym pasem stojący autobus – pisze nasz Czytelnik.

Zobacz też Autobus MPK zderzył się z samochodem. Jak doszło do kolizji w Kadczy?

Gdy jego samochód był na wysokości przedniej części autobusu, kierowca MPK ruszył włączając w tym samym czasie kierunkowskaz.

-  Gdy już skręciłem w ulicę Jagiellońską, on nacisnął na klakson, dlatego postanowiłem zatrzymać się po prawej stronie. Kierowca MPK zajął lewy pas, podjechał i również się zatrzymał na mojej wysokości.  Otworzyłem szybę, a on drzwi i zaczął się na mnie wydzierać. Wówczas zapytałem, dlaczego na mnie trąbi, a on podniesionym tonem odpowiedział, że mój pas się kończył i on miał pierwszeństwo. Na to ja uśmiechając się, spokojnym głosem odpowiedziałem temu krzykliwemu panu, że zgadzałoby się to w momencie, gdybyśmy obydwaj byli w ruchu, ale w tej sytuacji, kiedy on włączał się do ruchu jest zmuszony ustąpić pierwszeństwa wszystkim pojazdom znajdującym się w ruchu. Na to pan kierowca podniesionym tonem głosu powiedział, abym poszedł na policję – wyjaśnia pan Krystian.

Przypomnijmy. W poniedziałek 27 stycznia w Kadczy koło Łącka autobus MPK zderzył się z Fordem. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Nikt nie skarżył się na ból i nie było potrzeby, aby ktokolwiek jechał do szpitala. Jak udało nam się dowiedzieć od funkcjonariuszy ze Starego Sącza, to kierowca autobusu wymusił pierwszeństwo i doprowadził do zderzenia z samochodem. Sprawca został ukarany przez stróżów prawa mandatem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

RG r.gajewski@sadeczanin.info Film CzytelnikDziękujemy za przesłanie błędu