Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 czerwca. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
06/07/2020 - 15:00

To się mogło skończyć tragicznie. Mamy nagranie z wypadku w Korzennej [WIDEO]

Kierowca stracił panowanie nad samochodem, którym dwukrotnie wjechał na krawężnik. Pojazd zatrzymał się w rowie. Aż strach pomyśleć, jak to się mogło skończyć, gdyby w tym czasie chodnikiem szli piesi. Zobaczcie sami.

29 czerwca w Korzennej doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Samochód marki Daewoo wypadł z drogi i wjechał do rowu. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane kamerą i opublikowane na stronie „Sądeckie Drogi”.

- Sądząc po stylu jazdy można domniemywać, że kierowca był pod wpływem alkoholu. Wszyscy opuścili pojazd w ekspresowym tempie. Gdy zatrzymałem samochód usłyszałem, że pasażer mówi do kierowcy "no i po co tak szarżujesz?" – wspomina autor nagrania.  

Zapytałem się czy wszystko w porządku. Jeden z mężczyzn miał zakrwawioną twarz. Widziałem, że zatrzymują się inni kierowcy. Odjechałem, ponieważ miałem malutkie dziecko w foteliku. Dopiero oglądając to nagranie zrozumiałem, że kierowca mógł być pod wpływem alkoholu, ale niestety nie miałem możliwości tego sprawdzić – dodaje.

W tej sprawie zwróciliśmy się do sądeckiej policji z prośbą o komentarz. Jak się okazało, gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce wypadku, w samochodzie nikogo nie było. Mundurowi rozpytali świadków  i ustalili, że pojazdem podróżowało dwóch mężczyzn. Po chwili ma miejscu wypadku pojawił się pasażer.

- Z jego relacji, jak i z relacji kierowcy wynikało, że nie wzywali policji, a z miejsca zdarzenia udali się zorganizować pojazd rolniczy, którym zamierzali wyciągnąć samochód z rowu. W wyniku tej kolizji nikt nie ucierpiał i nie było potrzeby udzielania pomocy medycznej – wyjaśnia podkom. Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy sądeckiej policji.

Jak się okazało, kierowca pojazdu był trzeźwy. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym otrzymał mandat karny.

RG r.gajewski@sadeczanin.info Film Sądeckie DrogiDziękujemy za przesłanie błędu