Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 marca. Imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda
01/02/2023 - 11:20

Sądeckie Drogi: Kierowca ciężarówki pomylił DK-75 z autostradą? Omal nie pozabijał siebie i innych [FILM]

To było bardzo głupie i nieodpowiedzialne! Tak bardzo mu się śpieszyło, że omal nie pozabijał siebie i innych. Nie ma co się dziwić, że na drodze krajowej 75, która przez sądeczan nazywana jest "drogą śmierci", tak często dochodzi do wypadków, skoro poruszają się nią tak bezmyślni kierowcy, jak ten z nagrania. Zobaczcie sami.

Co roku na Sądecczyźnie dochodzi do wielu wypadku, w których giną ludzie. Szczególnie niebezpiecznie pod tym względem jest na drodze krajowej 75, która przez mieszkańców jest nazywana "drogą śmierci". W wielu miejscach przy krajówce są wbite krzyże, płoną znicze. W każdym z tych miejsc wydarzyła się jakaś tragedia, zginęli ludzie, a czasem nawet całe rodziny. Zawsze w takich sytuacjach nasuwają się pytania: dlaczego do tego doszło? Czy można było tego uniknąć? Dlaczego zginęli tacy młodzi ludzie?

Zobacz też Wracał ze studniówki do domu i właśnie wtedy rozegrał się dramat. Policja szuka świadków 

Sądeczanie szukając odpowiedzi na te pytania, często doszukują się winy w fatalnej drodze łączącej Sądecczyznę z Brzeskiem i autostradą. Dużo jest w tym prawdy, ale główną przyczyną wypadków jest przede wszystkim nieprzestrzeganie zasad ruchu drogowego przez kierowców, którzy pędzą, wymuszają pierwszeństwo i wyprzedzają w niewłaściwym miejscu.

Niewiele brakowało, a wczoraj na DK-75 znów doszłoby do tragedii. O wszystkim poinformował nas Czytelnik, któremu udało się nagrać całe zdarzenie. 

- To, co wyrabiał kierowca tira, jest skrajnie nieodpowiedzialne. Nagrana sytuacja przedstawia tylko ostatni moment, w którym go widziałem. Kierowca ciężarówki wiele razy wyprzedzał samochody w miejscach niedozwolonych, na podwójnej linii ciągłej, wcześniej blindujac i trąbiąc. Jakby tego było mało, tak bardzo mu się śpieszyło, że wyprzedzał sznur aut pod górę w miejscowości Krzyżówka - relacjonuje nasz Czytelnik. 

Zobacz też Parafia w Olszówce padła ofiarą oszustów. Z konta zniknęło aż 400 tysięcy złotych? 

Tym razem udało się uniknąć nieszczęścia, ale kto wie, jak następnym razem zakończy się brawurowa jazda kierowcy ciężarówki. Miejmy nadzieję, że obejrzy powyższe nagranie i będzie poruszał się zgodnie z przepisami ruchu drogowego. ([email protected] Film Czytelnik)Dziękujemy za przesłanie błędu