Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 22 października. Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa
14/09/2020 - 14:25

Ruszyła pomoc dla pogorzelców z Małej Poręby. Ogień odebrał im źródło utrzymania

Przeżyli koszmar. W jednym momencie żywioł strawił ich warsztat samochodowy i odebrał źródło utrzymania. Państwo Janikowie z Małej Poręby potrzebują naszej pomoc. Pokażmy im, że mogą na nas liczyć w tej trudnej sytuacji.

Piątek 11 września z pewnością na długo pozostanie w pamięci państwa Janików z Małej Poręby. Przed godziną czternastą na ich posesji wybuchł pożar. Zapaliła się drewniana wiata i blaszany garaż, w którym znajdował się warsztat samochodowy. Oba budynki znajdowały się obok siebie i były całe w ogniu. W pobliżu znajdował się budynek gospodarczy, który również był zagrożony pożarem, dlatego strażacy musieli działać bardzo szybko.

Zobacz też Kilkudziesięciu strażaków walczyło z ogniem. Żywioł okazał się silniejszy

Kilkadziesiąt osób przez prawie dwie godziny walczyło z żywiołem, który niestety tym razem okazał się silniejszy. Zarówno wiata, jak i warsztat, spłonęły doszczętnie. Żywioł odebrał Państwu Janikom źródło utrzymania.

- To skromni i wspaniali ludzie, którzy nigdy nie odmówili innym pomocy. Państwo Janikowie stanęli na rozdrożu, a w obecnej sytuacji pandemii powrót do normalności jest niezwykle trudny – mówi Błażej Targosz, przewodniczący Zarządu Osiedla Poręba Mała, który zorganizował zbiórkę pieniędzy dla pogorzelców.

Pomóc może każdy. Wystarczy wpłacić dowolną sumę pieniędzy na konto założone na stronie pomagam.pl. Liczy się każdy grosz. Pokażmy rodzinie Janików, że w trudnej sytuacji, w której się znaleźli, mogą na nas liczyć.

Jeśli chcesz pomóc kliknij TUTAJ. 

([email protected] Fot. PSP Nowy Sącz)Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)