Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 29 stycznia. Imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei
27/08/2022 - 11:20

Rozpaczliwie trąbił, a ona stała na torach. Policja ujawnia, jak doszło do wypadku [WIDEO]

Ciężarówka utknęła na torach kolejowych, którymi za chwilę miał przejeżdżać pociąg. Kierowca podejmował bezskuteczne próby usunięcia samochodu z przejazdu. Skończyło się fatalnie. Pociąg Kolei Małopolskich z ogromną siłą uderzył w ciężarówkę. Naczepa rozleciała się na kawałki. Nagranie z momentu wypadku mrozi krew w żyłach.

O wielkim szczęściu w nieszczęściu może mówić 33-letni Ukrainiec, który 22 sierpnia spowodował wypadek w Przesławicach koło Krakowa. Tak jak już informowaliśmy, pociąg Kolei Małopolskich relacji Kraków – Sędziszów, zderzył się z samochodem ciężarowym. Siła uderzenia była tak ogromna, że naczepa rozpadła się na kawałki.

Zobacz też Pociąg zderzył się z ciężarówką. Jest nagranie z momentu wypadku [FILM]

Choć wypadek wyglądał bardzo groźnie, na szczęście nikomu nic się nie stało. W sieci ukazało się nagranie, na którym został uwieczniony moment wypadku. Na filmie widać, jak ciężarówka stoi na torach. Maszynista zauważył ją w ostatniej chwili. Rozpaczliwie trąbił z nadzieją, że jeszcze uda się uniknąć zderzenia. Tak się jednak nie stało. Pociąg z ogromną siłą uderzył w naczepę ciężarówki. Na szczęście zakończyło jedynie na stratach materialnych.

Jak doszło do wypadku na przejeździe kolejowym w Przesławicach?

Dlaczego ciężarówka stała na torach? Na to pytanie próbowali odpowiedzieć policjanci, którzy przez wiele godzin wykonywali czynności dochodzeniowe w miejscu wypadku. Jak się okazało, kierowca ciężarówki prawdopodobnie zabłądził i przed przejazdem kolejowym próbował zawrócić. 

- Droga na której zawracał była wąska. Zjechał kołami naczepy częściowo na torowisko a częściowo na pobocze drogi. Koła, które znajdowały się na poboczu ugrzęzły na mokrym podłożu i kierujący nie był w stanie odjechać z torowiska – powiedziała „Sądeczaninowi” mł. asp. Lidia Kyzioł z Komendy Powiatowej Policji w Miechowie.

Skończyło się fatalnie. Naczepa ciężarówki rozleciała się na kawałki. Straty jakie poniósł właściciel są ogromne. Najważniejsze jednak, że nikomu nic się nie stało. ([email protected] Film KRK na drogach, Fot. Strona 112małopolska.pl, która jako pierwsza poinformowała o wypadku)

Wypadek na przejeździe kolejowym w Przesławicach. Pociąg zderzył się z ciężarówką
Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Przesławicach koło Krakowa doszło dzisiaj rano do groźnego wypadku. Pociąg zderzył się z samochodem ciężarowym, którym kierował 33-latek z Ukrainy. W sieci ukazało się nagranie z momentu wypadku. Zobaczcie sami. Uwaga! Film jest przeznaczony tylko dla ludzi o mocnych nerwach. (Fot. Strona 112małopolska.pl, która jako pierwsza napisała o wypadku)


Dziękujemy za przesłanie błędu