Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
30/11/2020 - 10:25

Rozbili narkotykowy gang w Małopolsce. Dopadli ich nad ranem [WIDEO] [ZDJĘCIA]

Blisko10 kilogramów marihuany, ponad 3 kilogramy haszyszu, 2,5 kg narkotyków syntetycznych, taki „towar” miał do upłynnienia polsko-egipski gang działający na terenie Małopolski, który właśnie został rozbity przez Centralne Biuro Śledcze Policji.

Jak informuje Centralne Biuro Śledcze Policji, potężne uderzenie w grupę nastąpiło jakiś czas temu, ale dopiero teraz śledczy ujawniają szczegóły akcji.

Trzon rozbitej grupy przestępczej stanowili obywatele Egiptu, legalnie przebywający na terenie Polski, którzy współpracowali z mieszkańcami Krakowa i Podhala. Terenem ich działania było województwo małopolskie. W sumie zostało zatrzymanych osiem osób. Jednego z  przestępców policja dopadła w Edynburgu na podstawie europejskiego nakazu aresztowania.

Czytaj też Jej auto wypadło z drogi w ciemnościach. Czy jest ofiarą przymrozku?

Podczas akcji przeprowadzonej na terenie województwa  małopolskiego, zabezpieczono 2,5 kg narkotyków syntetycznych, w tym mefedronu i 4-CMC, blisko 10 kilogramów marihuany i ponad 3 kilogramy haszyszu. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to około 400 tys. zł. Zabezpieczono też mienie podejrzanych o wartości przekraczającej 590 tysięcy złotych. Ponadto w mieszkaniu u jednego z podejrzanych policjanci znaleźli i zabezpieczyli broń palną – informuje CBŚP.

Czytaj też

Małopolska prokuratura przedstawiła zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i popełnienia przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.  Grozi im za to do 12 lat więzienia. Sześciu podejrzanych trafiło do tymczasowego aresztu. (jagienka.michalik@sadeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu