Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 21 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
07/07/2021 - 11:40

Poranny wypadek w Jazowsku. Traktor rozleciał się na części [ZDJĘCIA, FILM]

To cud, że nikt nie zginął. Po zderzeniu z busem, ciągnik rozpadł się na części. Poszkodowany traktorzysta został zabrany przez pogotowie ratunkowe do szpitala.

Fatalnie rozpoczęła się środa na sądeckich drogach. Było kilkanaście minut po godzinie piątej, jak na drodze wojewódzkiej numer 969 w Jazowsku, samochód Renault Trafic zderzył się z traktorem. Siła uderzenia była tak duża, że ciągnik rolniczy rozleciał się na kilka części i przewrócił się na bok.

Samochodem jechał sam kierujący, który wyszedł z tego wypadku bez szwanku. Nie skarżył się na żadne dolegliwości i nie potrzebował pomocy medycznej. Mniej szczęścia miał traktorzysta, który był ranny.

Dosłownie już po chwili na sygnale przyjechały straże pożarne z Jazowska, Kadczy i Nowego Sącza. Chwilę później na miejsce dotarła policja i pogotowie ratunkowe. Poszkodowany mężczyzna siedział na poboczu drogi. Strażacy udzielili mu pomocy, a następnie przekazali pod opiekę załodze karetki pogotowia ratunkowego. Ratownicy medyczni przewieźli rannego traktorzystę do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Nowym Sączu.

Strażacy usunęli z drogi rozlane płyny, odpięli w samochodzie zasilanie i kierowali ruchem wahadłowo. W tym czasie, policjanci ustalali przyczyny i okoliczności wypadku. Gdy zakończyli już czynności dochodzeniowe, strażacy zepchnęli ciągnik na pobocze i uprzątnęli z drogi części, które odpadły z pojazdu.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki Renault Trafic nie zachował należytych środków ostrożności i najechał na tył poprzedzającego go ciągnika rolniczego marki Ursus. Obydwaj kierujący byli trzeźwi - powiedziała naszej redakcji Aneta Izworska z biura prasowego sądeckiej policji.

(r.gajewski@sadeczanin.info Fot. PSP Nowy Sącz, OSP Kadcza, Film Marcin Karcz - dziękujemy)

Poranny wypadek w Jazowsku. Traktor rozleciał się na części
To cud, że nikt nie zginął. Po zderzeniu z busem, ciągnik rozpadł się na części. Poszkodowany traktorzysta został zabrany przez pogotowie ratunkowe do szpitala.


Dziękujemy za przesłanie błędu