Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 27 lipca. Imieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa
01/05/2021 - 16:55

Nie żyje 16-latka potrącona przez samochód. Zmarła w nocy w krakowskim szpitalu

Niestety nie udało się uratować życia 16-latki, która w Mszanie Dolnej została potrącona przez samochód. Krakowscy lekarze robili co tylko mogli, ale obrażenia nastolatki były tak poważne, że nie byli w stanie uratować jej życia.

Tragicznie zakończył się kwiecień na limanowskich drogach. Tak, jak już informowaliśmy na łamach „Sądeczanina”, w piątkowe popołudnie na ulicy Krakowskiej w Mszanie Dolnej doszło do tragicznego wypadku. 51-letnia kobieta, która jechała samochodem Kia Sportage, potrąciła 16-latkę.

Zobacz też Dramatyczny wypadek w Mszanie Dolnej. Samochód potrącił 16-latkę

Stan poszkodowanej pieszej był bardzo ciężki. Załoga pogotowia ratunkowego po wstępnych badaniach wezwała śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Latająca karetka przetransportowała pacjentkę do jednego z krakowskich szpitali. Lekarze walczyli o jej życie. Robili co tylko mogli, ale obrażenia nastolatki były bardzo poważne. Dziewczyna zmarła w  nocy z piątku na sobotę.

Limanowscy policjanci ustalają przyczyny tej tragedii. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, do wypadku doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych. Jak na razie nie wiadomo, kto zawinił. Być może kierująca zagapiła się i nie zauważyła nastoletniej pieszej. Niewykluczone też, że to 16-latka wtargnęła na jezdnię nie rozglądając się, czy nie nadjeżdża jakiś pojazd.

Na ten moment wiadomo jedynie tyle, że kobieta kierująca samochodem była trzeźwa. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. i Film Pan Piotr)Dziękujemy za przesłanie błędu