Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
12/03/2020 - 16:35

Nie pomogły maski. Policjanci odtworzyli twarze tych, którzy napadli na kantor

Sądeccy policjanci opublikowali wizerunki tych, którzy końcem 2019 roku okradli krynicki kantor. Obaj mężczyźni byli częściowo zamaskowani. Jednak policyjnym specjalistom udało się odtworzyć ich twarze.

Do kradzieży doszło 30 grudnia 2019 roku około godziny 18.30. Godzinę wcześniej punkt został zamknięty, ale znajdujący się w budynku market był jeszcze czynny. Wokół kantoru i na terenie sklepu znajdowało się wiele osób, jednak nikt nie zauważył, że doszło do włamania. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, przestępcy ukradli kilkaset tysięcy złotych.

- Tego dnia mężczyźni kręcili się wokół sklepu już od godziny 17.20. Obaj byli częściowo zamaskowani i nie chodzi tu tylko o kaptury obszyte futrem i czapki z daszkiem, które mieli na głowach, ale o atrapę okularów z plastikowym nosem, który jeden z nich miał na twarzy – wyjaśnia asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy sądeckiej policji.

Funkcjonariusze zwrócili się z wnioskiem do Prokuratury Rejonowej w Muszynie o zgodę na publikację wizerunku obu mężczyzn. Prokurator zgodził się i wydał stosowne zarządzenie.

- Prosimy o kontakt wszystkich, którzy rozpoznają mężczyzn ze zdjęć. Na sygnały, dotyczące także ewentualnego pojazdu, którym mogli przyjechać i zaparkować w rejonie zdarzenia, czekamy pod numerem alarmowym 112 lub 18 442 46 30 (47 833 46 30) – apeluje policjantka.

RG [email protected], Fot. KMP Nowy Sącz, Film Łukasz CzarneckiDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)