Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 21 czerwca. Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
05/05/2021 - 12:10

Jechał pod prąd i uszkodził cztery znaki. Omal nie doprowadził do tragedii

Jechał Alejami Piłsudskiego pod prąd, od jednej krawędzi drogi do drugiej. Aż strach pomyśleć, jak to się mogło zakończyć, gdyby sądecki policjant wspólnie z dwoma innymi kierującymi nie zatrzymali nietrzeźwego kierowcy.

Choć tegoroczny długi weekend majowy minął dość spokojnie na sądeckich drogach i obyło się bez poważniejszych wypadków, to jednak nie brakowało nietrzeźwych kierowców. Policjanci zatrzymali aż dwanaście osób, które kierowały samochodami po pijaku. Przez jedną z nich 3 maja na Alejach Piłsudskiego w Nowym Sączu omal nie doszło do tragedii.

Zobacz też Groźny wypadek na ul. Nawojowskiej. Ciężarówka uderzyła w drzewo [FILM, ZDJĘCIA] 

59-letni mężczyzna choć był nietrzeźwy, wsiadł za kierownicę audi i ruszył w drogę. Jadąc Alejami Piłsudskiego omal nie uderzył w samochód policjanta. Mężczyzna nagle skręcił na przeciwny pas ruchu i nie zważając na oznakowanie, zaczął jechać pod prąd. Następnie wrócił na prawidłowy pas, ale częściowo jechał po krawężniku, a częściowo po pasie zieleni oddzielającym jezdnie od siebie. Kierowca audi przyspieszył, a za nim unosiły się tumany kurzu ograniczające widoczność innym kierującym. Podczas jazdy uszkodził aż cztery znaki drogowe.

Funkcjonariusz widząc brawurową jazdę kierowcy audi, podejrzewał, że mężczyzna może być nietrzeźwy albo pod wpływem narkotyków. Choć był w czasie wolnym od służby, pojechał za nim, próbując go zatrzymać.

- Zachowanie kierowcy audi wzbudziło również niepokój u kierowcy forda oraz opla. Policjant wraz z tymi dwoma postronnymi kierowcami, wykorzystali moment, gdy kierujący audi chciał skręcić w ulicę I Brygady i własnymi samochodami zablokowali pojazd. Bez porozumienia, spontanicznie i intuicyjnie podzielili się przy tym zadaniami. Kierowca forda zablokował bowiem audi od przodu, kierowca opla z boku, a policjant swoim suzuki uniemożliwił audi wycofanie. Współdziałanie kierowców było wręcz modelowe – opisuje przebieg akcji Aneta Izworska z biura prasowego sądeckiej policji.

Interweniujący policjant i świadkowie wyprowadzili kierowcę z audi. Czuć było od niego alkohol. Po chwili na miejsce przyjechał patrol policji. Funkcjonariusze przebadali kierującego alkomatem. Miał w organizmie ponad 1 promil alkoholu. Teraz mężczyzna będzie tłumaczył się przed sądem.

- Kierowca w ogóle  nie rozumiał, co się do niego mówi. Był tak pijany, że próbował w samochodzie przesunąć wycieraczki, bo widocznie mu przeszkadzały, a miał roztrzaskaną przednia szybę – napisał do naszej redakcji pan Grzegorz, jeden z kierowców, który pomógł policjantowi zatrzymać nietrzeźwego mężczyznę. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. KMP Nowy Sącz, Film Czytelnik)Dziękujemy za przesłanie błędu