Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 13 kwietnia. Imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy
31/03/2021 - 12:05

Groźny wypadek w Rdziostowie. Stan rannego kierowcy jest ciężki

To nie był dobry początek dnia na sądeckich drogach. W Rdziostowie zderzyły się dwa samochody. Obaj kierowcy trafili do szpitala. Stan jednego z nich jest ciężki.

 Było kilka minut po godzinie szóstej, jak w Rdziostowie doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Na łuku drogi powiatowej zderzyły się dwa samochody osobowe. Zarówno seatem jak i daewoo jechali sami kierujący, którzy mieli około 20 lat. Już po kilku minutach przyjechały straże pożarne z Nowego Sącza.

- Kierujący seatem wyszedł z auta o własnych siłach i znajdował się pod opieką osób postronnych. Z kolei mężczyzna podróżujący daewoo siedział w aucie, które znajdowało się na lewym boku. Był przytomny, ale nie było z nim logicznego kontaktu. Miał widoczny uraz głowy – powiedział nam Marian Marszałek z sądeckiej straży pożarnej.

Strażacy wybili przednią szybę pojazdu, a następnie na desce ortopedycznej wyciągnęli z auta ciężko rannego mężczyznę i udzielili mu pomocy. Po chwili na miejsce dotarły karetki pogotowia ratunkowego i policja.

Zobacz też Tragedia przed samymi świętami. Nie żyje 48-letni traktorzysta [ZDJĘCIA]

Obaj mężczyźni zostali zabrani do szpitala. Stan kierującego daewoo jest bardzo poważny.

- Na miejscu wypadku pracowali policjanci z grupy wypadkowej sądeckiej policji oraz biegły sądowy z zakresu ruchu drogowego. Wykonano oględziny pojazdów i miejsca zdarzenia, sporządzono  szkic sytuacyjny i dokumentację fotograficzną. Wszystkie wykonane czynności, opinia biegłego oraz prowadzone w tej sprawie postępowanie, pozwolą dokładnie wyjaśnić okoliczności i przyczyny tego wypadku – informuje podkom. Justyna Basiaga z sądeckiej policji.

Przez jakiś czas na drodze powiatowej w Rdziostowie były utrudnienia w ruchu, który odbywał się wahadłowo. (r.gajewski@sadeczanin.info Film Marcin Karcz, Fot. PSP Nowy Sącz)Dziękujemy za przesłanie błędu