Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 20 maja. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
07/01/2021 - 21:40

Dramatyczny wypadek w Nowym Sączu. Rozpędzony samochód wjechał w pieszych [FILM]

Na ulicy I Brygady w Nowym Sączu doszło dzisiaj w godzinach popołudniowych do nieszczęśliwego wypadku. Samochód potrącił pieszego, który na pasach przechodził na drugą stronę drogi. Pogotowie ratunkowe zabrało poszkodowanego mężczyznę do szpitala.

Kierowcy! Noga z gazu. Drogi miejscami są bardzo śliskie. Chwila nieuwagi albo brawury może mieć fatalne skutki. W ostatnich dniach na Sądecczyźnie bardzo często dochodzi do potrąceń, dlatego w szczególny sposób kierowcy powinni uważać na pieszych, którzy często wchodzą na pasy bez wcześniejszego upewnienia się czy nie nadjeżdża jakiś pojazd, a poza terenem zabudowanym często nie mają na sobie żadnych odblasków, dzięki którym kierowca mógłby dostrzec ich z większej odległości.

Zobacz też Stan 16-latka potrąconego przez samochód jest ciężki. Mamy nagranie z wypadku

Do nieszczęśliwego wypadku doszło dzisiaj około godziny szesnastej trzydzieści na ulicy I Brygady w Nowym Sączu. Samochód marki Volvo potrącił pieszego, który przechodził na pasach na drugą stronę jezdni.

Poszkodowany mężczyzna został zabrany przez pogotowie ratunkowe do szpitala w Nowym Sączu. Policjanci ustalają, jak doszło do tego nieszczęścia i kto zawinił.

- Wypadek wyglądał strasznie. Dwaj mężczyźni przechodzili na pasach na drugą stronę drogi. Wtedy nadjechał rozpędzony samochód i uderzył w jednego z nich, drugiemu udało się uciec i uniknąć uderzenia. Ciężko ranny mężczyzna został zabrany do szpitala - poinformował naszą redakcję Czytelnik.

Zobacz też Wracali z McDonalda, mieli razem spędzić wieczór, ale wtedy rozegrał się dramat

Mniej szczęścia miał 48-latek, który w środę 6 stycznia został potrącony przez samochód w Gołkowicach Górnych koło Starego Sącza. Jego obrażenia były tak poważne, że nie miał żadnych szans na przeżycie. 26-letni kierowca tłumaczył policjantom, że zobaczył go dopiero w momencie uderzenia.

W porze jesienno-zimowej wcześnie robi się ciemno i drogi są śliskie. W takich warunkach każdy kierowca powinien być wyczulony na pieszych, szczególnie tych, którzy poza obszarem zabudowanym idą poboczem i na śliskiej powierzchni mogą się zwyczajnie poślizgnąć, powodując zagrożenie dla siebie i nadjeżdżającego kierowcy, jak również tych, którzy bez elementu odblaskowego, w ciemnej odzieży, są dla kierowcy niemal niewidoczni. ([email protected] Fot. RG, Film Sądeckie Drogi)Dziękujemy za przesłanie błędu