Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lutego. Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława
22/06/2023 - 13:00

Wielki sukces Muszyny! Burmistrz i mieszkańcy mają powody do zadowolenia

Tegoroczna Ocena Aktywności Gmin Subregionu Sądeckiego przeszła już do historii. Dzisiaj podczas uroczystej gali, która odbyła się w Powiatowym Centrum Sportu w Marcinkowicach, poznaliśmy wyniki tego prestiżowego rankingu. Powody do zadowolenia ma m.in. burmistrz oraz mieszkańcy Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna.

Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna odniosła wielki sukces w tegorocznym rankingu Oceny Aktywności Gmin Subregionu Sądeckiego za rok 2022. Zajęła drugie miejsce w module „Pozainwestycyjna działalność gospodarcza". W ocenie końcowej Muszyna zdobyła 123 punkty i zajęła trzecie miejsce w rankingu. Pamiątkowy dyplom w imieniu burmistrza Jana Golby odebrał przewodniczący Rady Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna Jerzy Majka

- Na taką pozycję w rankingu długo się pracuje. Jest to potwierdzenie naszej ciężkiej wspólnej pracy. Każda nagroda jest miła i mile widziana. Będzie nas motywować do dalszej zgodnej pracy na rzecz naszego miasta i gminy uzdrowiskowej - mówi Jerzy Majka, który nie kryje zadowolenia z otrzymanego wyróżnienia. 


- Rok 2022, który był oceniany w rankingu Oceny Aktywności Gmin, był dla nas trudny. Musieliśmy się zmierzyć ze spadkiem dochodów z tytułu podziału dochodu z podatku dochodowego. Realizowaliśmy w tym czasie wiele ważny inwestycji takich jak np. rewitalizacja zamku w Muszynie czy sieci wodociągowej w miejscowości Złockie i Powroźnik - wyjaśnia Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Uzdrowiskowej w Muszynie.

- Jako gmina uzdrowiskowa musimy dołożyć szczególnych starań, abyśmy byli interesującym miejscem, tak aby coraz więcej turystów do nas przyjeżdżało - dodaje.  

[email protected] Fot. RGDziękujemy za przesłanie błędu