Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 29 września. Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała
17/07/2020 - 14:05

Znowu złe wiadomości. Sądeckie ma najwięcej zakażeń w całej Małopolsce

I znowu koronawirus jest w natarciu na Sądecczyźnie. Po tym, jak w czwartek liczba zakażeń osiągnęła jednocyfrowy wynik, piątek znowu przyniósł niepokojące informacje. Chorych gwałtownie przybyło.

Te informację mogą budzić strach. W czwartek w całej Małopolsce służby sanitarne odnotowały 60 nowych przypadków zakażeń,  w piątek ta liczba wzrosła do 74. Wiek zakażonych waha się od czterech lat do 87 lat. Ponad połowa to chorzy z Sądecczyzny.  

czytaj też Karetki, ludzie w kombinezonach i maskach. Co się dzieje na sądeckim „jojku”

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u 27 osób z powiatu nowosądeckiego i  6 z Nowego Sącza – informuje wojewódzki Sanepid.   

Dla porównania, w czwartek na Sądecczyźnie było to „tylko” siedem zachorowań. Jak sytuacja wygląda w innych powiatach?

W powiecie wadowickim koronawirusem zaraziło się 14 osób. W Krakowie i powiecie oświęcimskim  odnotowano po cztery nowe przypadki, w krakowskim i tatrzańskim po 3,  miechowskim, myślenickim i wielickim po 2 osoby, oraz gorlickim i tarnowskim po jednej osobie. Aktualnie 6 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji.

 Czytaj też Wirus w sądeckiej Biedronce. Pracownicy w panice. Klientom nie powiedzieli?

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 2303 osób. W szpitalach jest 125  chorych. W domowej kwarantannie przebywa 7 074 osób, 314 jest  objętych nadzorem sanitarnym.

[email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe