Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 6 czerwca. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
14/06/2020 - 12:10

Znowu wielu zakażonych. COVID-19 u półtorarocznego dziecka

Liczba mieszkańców Małopolski, u których zostało zdiagnozowane zakażenie COVID-19, przekroczyła półtora tysiąca. W najnowszej koronawirusowej statystyce mamy szesnaście nowych przypadków. Wśród nich jest półtoraroczne dziecko.

Tak, tak. Liczba potwierdzonych przypadków COVID-19 przekroczyła w Małopolsce półtora tysiąca osób. Dzisiaj wojewódzki Sanepid podał, że od początku trwania pandemii zachorowało 1508 mieszkańców. Znowu mamy kolejne zakażenia, ale nie są to pojedyncze przypadki.

Czytaj także: To jeszcze nie koniec walki z koronawirusem. Co może czekać nas jesienią?

Do koronawirusowej statystyki z terenu naszego województwa dołączyło kolejnych szesnastu Małopolan. Zachorowało między innymi półtoraroczne dziecko. Są to osoby w różnym wieku. Najstarsza ma 75 lat.

Czytaj także: Nowy Sącz: koronawirus nie odpuszcza. Ludzie zapomnieli, że mamy pandemię?

Groźnego wirusa z Wuhan zdiagnozowano u mieszkańców Krakowa (2 osoby), Tarnowa (1), powiatu krakowskiego (3), tarnowskiego (3), wielickiego (2), chrzanowskiego (2), suskiego (2) i oświęcimskiego (1).  Wszyscy ci pacjenci przebywają w izolacji.

W Małopolsce mamy także kolejnego ozdrowieńca. To mężczyzna z powiatu bocheńskiego. Obecnie jest ich 1037 w województwie.

[email protected], fot. pixabay.com – zdjęcie ilustracyjne.Dziękujemy za przesłanie błędu