Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 28 lutego. Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany
05/01/2020 - 16:00

Znamy nowych szefów dwóch oddziałów w krynickim szpitalu

Wiadomo już, kto przez najbliższe dwa lata będzie kierował oddziałem Chirurgii Ogólnej oraz oddziałem Pediatrii i Noworodków w szpitalu w Krynicy Zdroju. Znamy lekarzy, którzy podjęli się tego zadania.

Dyrektor krynickiego szpitala Sławomir Kmak ogłosił pod koniec ubiegłego roku konkurs, który miał wyłonić szefów dwóch oddziałów – Chirurgii Ogólnej oraz Pediatrii i Noworodków.

- Konkurs musiał być rozpisany, bo jest przeprowadzany co dwa lata – mówi Sławomir Kmak.

Czytaj także: Ortopedyczne cuda w krynickim szpitalu. To dzieje się naprawdę

Przez ten czas oddziałem Chirurgii Ogólnej kierował lek. med. Tadeusz Frączek, znany na Sądecczyźnie chirurg, zaś oddziałem Pediatrii i Noworodków kierowała jego żona lek. med. Halina Frączek.

Jak się okazało tylko oni złożyli swoje oferty.

Komisja konkursowa, po sprawdzeniu, czy oferty spełniają wszystkie niezbędne wymogi formalne wybrała dotychczasowych – nowych szefów oddziałów.

Chirurgią ogólną pokieruje, jak do tej pory, Tadeusz Frączek, a oddziałem Pediatrii i Noworodków – Halina Frączek. Oboje te funkcje będą piastowali przez dwa lata. Kierującymi oddziałami są od 1 stycznia.

Warto wiedzieć, że oddział Chirurgii Ogólnej dysponuje 30 łóżkami. W krynickim szpitalu jest też 21 łóżek pediatrycznych i 12 noworodkowych.

[email protected], fot. BK, szpital w Krynicy Zdroju.Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020