Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 20 września. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
22/07/2020 - 13:00

Zaraza nie chce odejść z Sądecczyzny. Oto najbardziej zakażone gminy

Nie spada liczba zachorowań w Małopolsce, a Sądecczyzna nadal zajmuje smutne, pierwsze miejsce w statystykach dotyczących nowych zakażeń - wynika z najnowszego raportu Sanepidu.

Pół setki nowych zakażeń w ciągu ostatniej doby, takie są najnowsze doniesienia wojewódzkiego Sanepidu dotyczące epidemii koronawirusa. Choroba atakuje także dzieci, bo wiek zakażonych waha się od 10 do 88 lat. Nie poprawia się sytuacja na Sądecczyźnie. W powiecie odnotowano 18 nowych zakażeń, w samym Nowym Sączu - cztery.  

Jak jest w pozostałych częściach Małopolski? 6 zainfekowanych osób jest z Krakowa, po pięć z powiatu tatrzańskiego i wadowickiego, 4 z powiatu wielickiego, po 2 osoby są z powiatu myślenickiego i nowotarskiego i jednej osobie z Tarnowa oraz powiatów: suskiego, gorlickiego i krakowskiego.

Pięć osób spośród  zakażonych jest hospitalizowanych, a pozostałe przebywają w izolacji.  Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 2646 osób.

Jakie są dane dotyczące wszystkich, aktywnych  zakażeń w naszym regionie? W powiecie nowosądeckim jest ich w sumie 339, limanowskim - 77, gorlickim -14.  W samym Nowym Sączu – 76.

Jeśli chodzi o aktywne zakażenia w gminach powiatu nowosądeckiego, to najwięcej - 72 osób jest w gmina Chełmiec, potem w kolejności  – 56, jest w gminie Łącko, 47 w gminie Stary Sącz., 37 w gminie Kamionka Wielka,  36 w gminie Podegrodzie,  23 w gminie Łososina Dolna, po 16 w gminach Krynica i Łabowa. Pozostałe gminy: Grybów- 14, Muszyna - 3 Nawojowa -5,  Piwniczna i Rytro – 1

[email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe