Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
18/05/2020 - 14:20

Zabiegi planowe w limanowskim szpitalu jeszcze nie od jutra

Szpital powiatowy w Limanowej dopiero przygotowuje się do ponownego wykonywania zabiegów planowych. Dyrektor tej placówki Marcin Radzięta zaznacza, że muszą się one odbywać zgodnie z obowiązującymi procedurami.

Szef limanowskiej placówki medycznej zapewnia, że prowadzone są przygotowania, aby wreszcie, po wielu tygodniach całkowitego zamrożenia, albo jak kto woli przestoju, zacząć wykonywanie zabiegów planowych.

Czytaj także: Odmrażanie szpitali. Kiedy w Nowym Sączu zabiegi planowe?

Tak, jak już pisaliśmy, po wielu tygodniach pracy szpitali w zupełnie innej rzeczywistości, te placówki medyczne i przychodnie zdrowia, powoli, po rozluźnieniu nieco przez rząd obostrzeń zaczynają działać w trochę innym trybie.

- O szczegółach dotyczących rozpoczęcia zabiegów planowych będziemy informowali oczywiście na stronie internetowej szpitala – mówi Marcin Radzięta, dyrektor szpitala w Limanowej. – „Odmroziliśmy” już ambulatoryjną opiekę specjalistyczną, która praktycznie funkcjonuje w zakresie, jak przed pandemią koronawirusa. Także uruchomiliśmy, po zastosowaniu reżimu sanitarnego, laboratoria, tomograf komputerowy i pracownię tomografii komputerowej.

[email protected], fot. arch. Szpital w Limanowej.Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe