Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 5 sierpnia. Imieniny: Emila, Karoliny, Kary
03/07/2021 - 10:15

Wszystkie drogi w Małopolsce prowadzą w weekend do plenerowych punktów szczepień

Trwa prawdziwa ofensywa przeciw zarazie, która od ponad roku demoluje nasze życie. W ten weekend znowu wszystkie drogi w Małopolsce prowadzą do plenerowych punktów.

Weekend do okazja do podróżowania  w najładniejsze zakątki naszego regionu.  Pogoda sprzyja dziś wypadom. Dla tych, którzy jeszcze się nie zaszczepili przeciw koronawirusowi to okazja, żeby przyjąć preparat  w warunkach polowych. I w sobotę i w niedzielę działać będą plenerowe punkty szczepień, które organizuje wojewódzki samorząd.    

- Jak informuje wojewoda Łukasz Kmita, już ponad milion mieszkańców Małopolski jest w pełni zaszczepionych. - Potrzeba zaangażowania jeszcze większej liczby mieszkańców naszego województwa, by poziom zaszczepionych był znacznie wyższy. Stąd organizacja weekendowych akcji szczepień – podkreśla wojewoda.  

Lokalne samorządy, które w akcje się angażują mogą liczyć na jednorazowe dofinansowanie działań promujących szczepienia. Wysokość środków zależy od liczby mieszkańców gminy. Te, poniżej 30 tysięcy mieszkańców, otrzymują 10 tysięcy złotych, a największe 40 tysięcy.

W ten weekend preparat będzie można przyjąć w jedenastu  miejscach w Małopolsce. Najbliżej od Nowego Sącza mamy do Biecza. Jeśli ktoś wybiera się na wędrówkę w Pieniny, może się zaszczepić w Niedzicy. Można też ze szczepieniem połączyć wycieczkę do kopalni doli w Bochni.  Będą też plenerowe punkty Konarach, Kleczy Dolnej, Bolesławiu, Sieprawiu, Pojałowicach i  Szycach.  

- Chcemy dotrzeć ze szczepieniami wszędzie – dodaje wojewoda i podkreśla, że poprzednie akcje weekendowe pokazały, że zainteresowanie mieszkańców i turystów, odwiedzających Małopolskę jest ogromne.(jagienka.michalik@sadeczanin.info) fot. MUWDziękujemy za przesłanie błęduMiesięcznik Sądeczanin sierpień 2021