Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 lipca. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
06/06/2020 - 11:25

Wściekły atak koronawirusa. To już lawinowy wzrost zakażeń w Małopolsce?

Tylko w piątek koronawirus dopadł w Małopolsce dwadzieścia siedem osób. Wśród nich jest młoda kobieta z naszego regionu, z gminy Uście Gorlickie. Sobotnie raporty znowu przyniosły złe wiadomości. Rano podano informację o dwunastu zakazanych, wieczorem o kolejnych dziesięciu,

Czy to już lawinowy wzrost zachorowań w Małopolsce?  Jak poinformował w porannym, sobotnim raporcie wojewódzki Sanepid, w naszym regionie odnotowano kolejnych 12 zakażeń. Razem z danymi z piątku to już blisko 50.

Korionawirus nie ma litości, atakuje ludzi w każdym wieku. Wśród chorych, o których Sanepid poinformował w piątek jest młoda kobieta z jednej ze wsi z gminy  Uście Gorlickie -donosi serwis gorlice 24.pl

- Ma dwadzieścia kilka lat.  Jak wynika z przeprowadzonego wywiadu epidemiologicznego w ostatnim czasie nie była za granicą. W tej chwili przebywa w izolacji domowej.  Teraz prowadzimy szeroki wywiad epidemiologiczny, żeby ustalić  wszystkie osoby, z którymi zakażona mogła mieć kontakt -  powiedziała w rozmowie z serwisem Jadwiga Wójtowicz  z gorlickiego  Sanepidu - Przypadek ten pokazuje, że czujność nasza nie może być uśpiona i nie możemy bezkarnie porzucić obowiązujących dotychczas środków ostrożności.

Chorzy, o zakażeniu których służby sanitarne poinformowały w sobotę rano  to 4 kobiety i 8 mężczyzn. Wśród nich jest co najmniej jedno dziecko, bo wiek chorych waha się od  9 do 73 lat. To mieszkańcy powiatu suskiego (4 osoby), oświęcimskiego (4), chrzanowskiego (2), wielickiego (1) i nowotarskiego (1). Jedna osoba jest hospitalizowana, a pozostałe przebywają w izolacji – informuje Sanepid.

Wieczorny raport donosi o kolejnych, dziesięciu zakażeniach.

To 2 kobiety i 8 mężczyzn, w wieku od 22 do 68 lat, z Krakowa (1 osoba), powiatu suskiego (7), nowotarskiego (1) i oświęcimskiego (1). Aktualnie 4 osoby są hospitalizowane, a pozostałe przebywają w izolacji.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1327 osób. Chorobę zwalczyły 944 osoby. Zmarło 40 osób.

[email protected] fot. europarl.euDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)