Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 20 października. Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
28/05/2020 - 12:15

Niestety, przybywa zakażeń koronawirusem w Małopolsce [AKTUALIZACJA]

To nie są dobre wiadomości. W ostatnich dniach pandemia koronawirusa w Polsce przybiera na sile. W codziennym dopołudniowym raporcie resort zdrowia poinformował o kolejnych zakażeniach koronawirusem, który dopadł 129 osób. Są też ofiary śmiertelne. Cztery nowe zachorowania dotyczą Małopolski.

Dane z godziny 18

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u 5 osób. To 3 kobiety i 2 mężczyzn, w wieku od 33 do 73 lat, z powiatu suskiego (4 osoby) i oświęcimskiego (1 osoba). Aktualnie wszyscy przebywają w izolacji.

Służby sanitarne poinformowały też o kolejnych ozdrowieńcach.

To 12 kobiet i 7 mężczyzn, w wieku od 3 do 81 lat, z Krakowa (2 osoby), powiatu myślenickiego (8 osób), limanowskiego (3 osoby), krakowskiego (1 osoba), dąbrowskiego (1 osoba), oświęcimskiego (1 osoba), bocheńskiego (2 osoby) i olkuskiego (1 osoba), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 827 ozdrowieńców.

Dane z godziny 10

W ostatnich dniach epidemia koronawirusa w Polsce przybiera na sile. Jak poinformował resort zdrowia, od ostatniego raportu stwierdzono kolejne 129 przypadków zakażenia.  Zmarły też dwie osoby. To 82-letnia kobieta z Raciborza, oraz 57-latek z Tychów.

Czytaj też Mikrochirurg z Limanowej dokonała cudu. Piła odcięła mu rękę, ona ją przyszyła! 

Nowe zachorowania obejmują też teren Małopolski. Jak podają wojewódzkie  służby sanitarne, to  czterej mężczyźni w wieku od 13 do 78 lat, z powiatu oświęcimskiego.

- Aktualnie przebywają w izolacji – podaje Sanepid.  

Czytaj też Jak nosić maseczkę, żeby uszy nie bolały i nie odstawały. Jest na to rada[WIDEO] 

Są i dobre wiadomości. Niektórzy zwalczyli śmiertelną chorobę, wśród nich dziecko,  ozdrowieńcy są w wieku od 5 do 81 lat. Dwie osoby mieszkają w Krakowie, jedna w powiecie myślenickim i jedna w powiecie krakowskim.

[email protected] fot. europarl.euDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)